З Волинського серпанка хочуть зробити бренд України

11/07/2014

Рівненська районна держадміністрація та ГО "Центр дослідження відродження Волині" виступили з ініціативою включити Волинський серпанок до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

"Волинський серпанок" - унікальна тканина, виткана з тонкої, майже прозорої, нитки з особливого льону. Таку тканину виробляли в минулі століття лише в одній місцевості світу - на Волині. Понад 100 років вважалося, що техніку виготовлення волинського серпанку втрачено назавжди. Але декілька років тому ГО "Центр дослідження й відродження Волині" взялася відродити цю легендарну тканину. Майстриням знадобилися три роки, щоб відродити технологію ткання серпанкового полотна. Нещодавно "Волинський серпанок" став одним з фіналістів проекту "Ярмарок ідей" Міністерства культури України. 

Доторкнутися до унікальної тканини, сісти за ткацький верстат та спробувати себе у ролі ткача, а також побачити дивної краси серпанкові костюми, які у давні часи на Україні могли носити лише заможні дівчата, можна, завітавши до майстерні ручного ткацтва "Легенди Волині" (м.Радивилів, Рівненська область).

Таким чином, поряд з Петриківським розписом (Дніпропетровщина) та Опішнянською керамікою (Полтавщина), може з'явитися ще один український бренд та візитівка Рівненщини - Волинський серпанок.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі