З тортом у стилі поп-арт в Ужгороді відкрили площу Енді Воргола

05/08/2017

У с.Минай (на околиці Ужгорода) урочисто відкрили площу Енді Воргола - стилізована табличка на фасаді ресторану "Тиса", композиція з невеличкою інформаційною довідкою та один із найвідоміших творів художника – банка супу Campbell’s.

На відкриття площі завітав й очільник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

"Енді Воргол народився в США, в м.Пітсбург, однак його батьки народилися й жили зовсім недалеко звідси – в словацькому селі Мікова біля м.Меджилабірці. Це всього 100 кілометрів від Ужгорода. Батьки Енді Воргола походять з місцевості, де компактно проживають лемки або русини-українці. Вони самі були корінними русинами-українцями і емігрували в Америку тоді, коли і Словаччина, і тодішнє Закарпаття входило до одного культурного простору й до складу однієї держави – Астро-Угорщини. Тому Енді Воргол має пряме відношення до нашої області, а його історія є чудовим прикладом того, як людина з цих земель досягла світового успіху", - зазначив губернатор.

Картини Енді Воргола продають на аукціонах за суми, що перевищують 100 млн.дол.США. Він входить у ТОП-10 найдорожчих митців світу.

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі