Як жилося українській журналістці протягом "made in Ukraine" року?

17/08/2014

21 серпня у Києві (вул. Богдана Хмельницького 3-Б) відбудеться презентація книги "У пошуках Made in Ukraine" - опис річного експерименту журналістки Юлії Савостіної, яка прожила рік, купуючи лише українські товари.

Юлія Савостіна працювала директором агентства Pillar PR, PR-директором Першого національного, вела програму "Легко буті жінкою", була репортером на телеканалі СТБ, спецкором телеканалу ICTV , продюсером і телеведучою програми "Ділові факти" (ICTV).

"Я почала читати цю книгу з патріотичної цікавості, але вже на третій сторінці читала просто заради задоволення. Савостіна – лаконічний, дотепний і делікатний автор. Рідкісний дар – у трьох словах так живо описати кожне місто і його індустрію", - ділиться враженнями головний редактор Vogue Маша Цуканова.

"Для мене фраза "свій до свого по своє" - не просто фігура мови, а частина нашої ментальності, українського світосприйняття. Тому, коли Юля запропонувала написати книгу про те, що і де у нас виробляють, я жодної секунди не замислювалася, чи потрібно це", - розповідає Катерина Венжик, головний редактор Delo.ua. - "Ця книга - краща відповідь всім недоброзичливцям, які люблять повторювати "так ви за 23 роки все тільки розвалили". Ця книга, як на мене, - найцікавіший путівник по країні. Тут – справжня Україна. Молода, динамічна, підприємницька, сучасна, європейська і в той же час – дуже самобутня, індивідуальна. Я пишаюся тим, що була причетна до цього проекту". 

"У пошуках Made in Ukraine" - експеримент, який розпочався в лютому 2013 року. Рік журналіст їздила країною в пошуках виробників товарів щоденного споживання і вирішувала свої побутові питання лише за рахунок знайденої в країні продукції.
Через півроку проект зібрав чималу кількість послідовників і шанувальників. Так, з'явилися "Українські вечері", на яких виробники збираються, знайомляться з продукцією і обмінюються контактами. У червні відбувся перший фестиваль, де 75 кращих виробників в одному місці запропонували свої товари всім бажаючим покупцям.
З лютого 2014 на телеканалі "Україна" виходить відеоверсія блогу Юлії, який вона в он-лайн форматі вела на сайті Delo.ua. 
Путівник "У пошуках Made in Ukraine" стане першою виданою українським блогером книгою. 

У книзі представлений не лише перелік понад 1200 адрес українських виробників, але й пропонуються неймовірні історії людей, яким цікаво жити й створювати щось корисне в рідній країні. 

Початок презентації - 16:00.

Місце презентації - книгарня "Читай-клуб"


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі