Як Житомиру стати космічним містом?

17/04/2017

Сором'язлива дівчина, лялечка, яка ще не стала метеликом, місто-інтрига - це все про Житомир, місто, гостям якого є, що сказати та показати.

Київ, Львів, Одеса, Ужгород, Чернівці, Луцьк, Чернігів - Житомиру ще далеко до того, щоб поповнити лави цих туристично розвинених міст України, але, з іншого боку, це його й великий плюс, адже у міста є гарна нагода створити такий туристичний продукт, який жоден із вищезгаданих міст (а також й інших міст світу) ніколи не зможе створити, "Житомир - космос на Землі".

Саме у Житомирі народився Сергій Павлович Корольов - академік, вчений у галузі ракетобудування та космонавтикиконструктор, засновник практичної космонавтики. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

Для вшанування пам'яті великого вченого та відзначення його внеска у розвиток світової космонавтики у Житомирі було створено Меморіальний будинок-музей та Музей космонавтики. Саме з будинку, де народився Сергій Корольов (перша експозиція музею) варто розпочати знайомство із життєвим шляхом вченого.

Тут можна побачити особисті речі Корольова та його родини: сплетені мамою Корольова серветки, скатертини, вишиті рушники; весільний рушник батьків Корольова, дитячий візочок Корольова, пасмо волосся 2-річного Сергійка, портфель, канцелярське приладдя вченого, світлини та документи, тощо.

Якщо у будинку-музеї гості знайомляться з Корольовим як особистістю, то Музей космонавтики власне демонструє те, заради чого вчений жив. 

 

Музей буде цікавим як для дорослих, так і дітей. Єдине, для останніх хотілося б більше інтерактивних експонатів. 

Безперечно, одним музеєм неможливо створити "космічне місто". Тут було б доречні:

- зміна зовнішнього вигляду музею, перетворення сірого фасаду на яскраву "обгортку" - при спогляданні на неї гість, який вперше завітав до Житомира, одразу здогадався б, який саме музей знаходиться перед ним;

- тематичні заклади харчування (один, "Корольов паб", вже є, але знаходиться він досить далеко від центра та власне музею). Було б цікаво довідатися, які страви та напої любив С.Корольов, які продукти вживалися у родині вченого найчастіше, та відворити їх у міських закладах;

- тематичні хостели та/або облаштування "космічних" номерів у міських закладах розміщення (з відповідною назвою та інтер'єром);

- цікаві графіті та вуличні арт-об'єкти у полі зору туристів, які могли б стати селфі-локацією;

- "космічні" вказівники, наприклад, у вигляді комети, супутника, планети;

- івенти, які б позиціонували та популяризували Житомир як "космічне місто": фестивалі, квести, вуличні виставки, марафони, тощо;

- тематичні екскурсії, піші тури;

- креативний в'їзд у місто, щоб у гостей ще задовго до того, як вони потраплять у центр міста або музей, з'явилося відчуття старту "польоту у космос" (наразі, відповідним чином оформлений в'їзд в область).


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі