Храм Муз театрального мистецтва столиці України

02/08/2014

Національна опера України ім.Тараса Шевченка, яку ще називають храмом муз, - одна з туристичних перлин столиці України.

Почалося будівництво вишуканої споруди у 1898 році (одночасно працювало 300-500 осіб та 60 коней), а 16 вересня 1901 року відбулося відкриття театру.

У конкурсі на проект опери брали участь понад 30 архітекторів з України, Росії, Німеччини, Франції та Італії. Переміг проект головного архітектора дирекції імператорських театрів академіка Віктор Шретер. Ззовні - багата ліпнина на фасаді, глибокі арки, дві крилаті жінки - міфічні духи-покровителі, герб Києва із зображенням Архістратига Михаїла, який довелося змінити на геральдичних грифонів з лірою в руках.

Всередині - дзеркала з Венеції, візерункова ліпнина стін і стелі, мармурові сходи і мозаїка підлоги; вишукані оксамитові крісла та витончені світильники з Відня, багатограння та блискуча люстра в центрі мереживної стелі.

На час зведення сцена Київського оперного театру була найбільшою в Росії (ширина 34,3 м; глибина 17,2 м; висота 22,7 м). Партер вміщував 384 глядача. Театр мав системи парового опалення, кондиціонування повітря, прекрасне сценічне обладнання та акустику.

Після численних реконструкцій (особливо, після світових війн 20 ст.) загальна площа сцени театру становить 824 кв.м, театру - 60 тис. кв.м. Виставу одночасно можуть дивитися 1304 осіб.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі