Військові 12 країн маневрують в Україні у рамках "Sea Breeze 2015"

02/09/2015

Українсько-американські навчання "Sea Breeze 2015", які офіційно розпочалися в Одесі, триватимуть до 12 вересня.

У маневрах беруть участь представники 12 країн (Україна, США, Болгарія, Великобританія, Німеччина, Греція, Італія, Молдова, Румунія, Туреччина, Швеція, Норвегія), залучено понад 1500 чоловік особового складу, 18 бойових кораблів та суден забезпечення, 14 літаків та вертольотів, до 500 військовослужбовців морської піхоти та сухопутних підрозділів та до 25 одиниць броне- й автомобільної техніки, зокрема – український фрегат "Гетьман Сагайдачний" і есмінець Військово-морських сил США "Дональд Кук".

Мета навчань - покращити координацію між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів на морі та на суходолі. Під час військових навчань будуть відпрацьовані питання планування операцій із безпеки у кризовому регіоні із залученням багатонаціональних сил, відповідно до стандартів НАТО, а також питання захисту важливих об'єктів берегової інфраструктури.

"Завдання України – переходити на стандарти НАТО. Це означає, що українські збройні сили повинні повністю відповідати всій логістиці й стандартам країн-членів НАТО, а наші військовослужбовці мати відповідні навички", - заявив прем`єр-міністр України А.Яценюк.

Планування та керівництво діями сил навчання здійснюється багатонаціональним штабом чисельністю до 90 військовослужбовців - від збройних сил України, США, Великої Британії, Румунії, Норвегії, Молдови, Італії та Болгарії.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі