Вийти за межі, щоб пізнати красу й велич українських Карпат

05/06/2015

"Ми хочемо показати українцям та іноземцям, що в Україні є цікаві місця, де можна відпочити й тілом, й душею", - Віталій Вовчик, Клуб скелелазіння та альпінізму "Не межа" (смт.Буштино, Закарпатська область).

Як народилася назва клубу «Не межа»?

У моєму житті було чимало випадків, коли потрібно було вирішувати – робити щось або не робити. На етапі прийняття рішення спочатку було багато «але», однак згодом я зрозумів: якщо є бажання щось зробити, то для цього немає межі.

Тут можна провести паралель з маленькими дітками до того, як вони починають йти до дитсадка чи школи. Вони пізнають світ напомацки, у них немає "меж" у голові – вони хочуть до чогось доторкнутися, вони це роблять; хочуть кудись піти, йдуть. Навіть, якщо вони вдаряться чи впадуть, вони все одно продовжують вивчати і себе, і світ, який їх оточує. Самостійно, без вказівок кого-небудь, бо їм цікаво.
Коли ж люди дорослішають, в їх життя проникають якісь норми, правила, які насаджуються соціумом й часом обмежують процес самопізнання.

Я займався скелелазінням, альпінізмом, опанував гірський велосипед. Потім захотів спробувати себе у спелеотуризмі. Успішно. Прийшло бажання політати на параплані – якраз зараз і цьому навчаюся. Я люблю себе випробувати.

Що отримують гості, коли проводять час (тури, спілкування) з командою клубу?

Ми допомагаємо нашим гостям вийти за рамки комфорту, побачити, що за рамками їх сприйняття світу, є також життя і воно не менш цікаве.

Можливо, це прозвучить парадоксально, але саме у комфорті є небезпека. Перебуваючи у комфорті, людина думає, що вона у безпеці. Але, коли в життя приходять обставини, які руйнують цей комфорт, виявляється, що людина просто нездатна або ж їх опанувати, або ж адаптуватися до нової ситуації.

Зовсім інша реакція та поведінка буде й того, у кого вищий рівень адаптації, стресостійкості, витривалості; у того, хто не боїться себе випробувати.

Скільки людей працює у клубі?

У штаті клубу - 8 інструкторів, які можуть вести групи по маршрутах різної складності. Окрім цього, маємо близько 35 вихованців шкільного віку. Переважно дівчат :)

На травневі свята багато українців їхали на Західну Україну, в Карпати. Чи ваш клуб приймав гостей?

Так, близько 55 осіб. 60% з них – це вже постійні друзі. 

Туристи з яких областей України та країн світу до вас приїжджають?

З країн Близького зарубіжжя – чехи, поляки, німці. Якщо говорити про області України, то це переважно Київ, Херсон, Харків. Цього сезону до нас вже звернулися наші земляки із Закарпаття.

Клуб пропонує з десяток різних турів. Які з них користуються найбільшим попитом (популярністю)?

Важко сказати, бо люди різні й вони обирають ті тури, які їм цікаві, в яких вони ще не були. Останнім часом, стали популярними сімейні тури.

Що потрібно мати новачку, щоб відправитися у похід?
Головне – бажання. Можна півроку готуватися фізично – бігати, їздити на велосипеді, "качатися", потім ще стільки ж готуватися морально, але цього замало. Якщо людина хоче і їй цікаво себе спробувати сьогодні й зараз, вперед!

Літній табір для дітей від клубу "Не межа" - що, як, де?
Зміна триває 14 днів. Умови перебування максимально наближені до польових: проживання в палатках. Їжу готують інструктори (по черзі). Харчі – переважно каші, з різними додатками; вівсянка.
На випадок затяжного дощу, організується автобусна екскурсія, діти постійно зайняті.
З дітьми цілодобово знаходиться лікар (один з інструкторів – фаховий лікар).  
10 днів дітки знаходяться на одному місці, пробують себе у різних видах туризму.
На заключні 4 дні вони йдуть у категорійний (заліковий) похід за тим напрямком, який їм найбільше сподобався під час 10-тиденного перебування.  ФБ-сторінка Клубу тут.

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі