Відкриття 30-річної українки може врятувати людство від раку

16/01/2017

Наймолодша в Україні доктор фізико-математичних наук (захистила докторську дисертацію у 29 років), старший науковий співробітник в Інституті молекулярної біології та генетики в Києві Ольга Броварець зробила відкриття, яке може гарантувати цілковите одужання від раку та хвороб, які викликані мутаціями, повідомляє ТСН.

Як відомо, організм людини містить 23 пари хромосоми, в кожній хромосомі - молекула ДНК, яка є носієм всієї генетичної інформації і нагадує скручену спіраль. Якщо цю спіраль розкрутити, можна помітити, що всі пари основ мають чітку геометричну будову. Пари із мутацією виглядають інакше. Досі було незрозуміло, яким чином їм вдавалося вбудуватия у спіраль, спричиняти зміни і хвороби в організмі. До слова, мутації постійно відбуваються у ДНК: вони призводять як до позитивних змін (людина розвивається, адаптується до змін у навколишньому середовищі), так і негативних (мутації викликають рак та інші хвороби).

Ольга вирахувала закономірність, за якою мутовані пари вбудовуються в основну спіраль ДНК. Всі обчислення молода вчена проводила на потужному комп'ютерному сервері в інституті. Провести експеримент зі спражнім ДНК в Україні немає технічної можливості. Проте американці провели дослідження у лабораторії й підтвердили розрахунки молодої вченої реальними результатами.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі