В Україні започатковують національний форум для розвитку оргринку

26/02/2015

Органічним виробництвом в Україні займаються 175 сертифікованих підприємств. Сировина вирощується на 393 тис. га українських земель. Україна є найбільшим постачальником органічної пшениці в Німеччину, випереджаючи Угорщину та Румунію. Органічні зернові вирощують на площі приблизно 130 тис. га - 5% площ під органічними зерновими у світі.

Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів "Органічна Україна" започатковує і проводить 27 лютого 2015 року у Києві Перший Національний Форум "Стратегічне планування розвитку органічного ринку України" та виставку-пропозицію органічних товарів та послуг, яка презентує абсолютну органічну якість України.

На сьогодні 170 країн розвивають органічне сільське господарство на 43 млн. га земель. Європейський ринок органічної продукції зростає на 5–10% щороку.
Кабінетом Міністрів України у 2010 році було схвалено Стратегію розвитку "Україна 2020: Стратегія національної модернізації", де також прописані завдання щодо підвищення  родючості ґрунтів та ефективності користування земельними ресурсами; впровадження системи органічного землеробства. Такі рішення приймались на основі невтішних даних, які зафіксовані у документі: розораність землі в Україні є однією з найбільших у світі (54 %); зростає деградація землі від ерозії: щорічні втрати становлять близько 600 млн. т, у тому числі 20 млн. т гумусу.

Мета форуму - публічне обговорення операторами українського органічного ринку ключових стандартів, стратегічних планів розвитку оргнапрямку; обмін практичними кейсами між українськими сертифікованими органічними виробниками; визначення бізнес-моделей для ефективних взаємодій "виробник/фермер – роздрібна торгівля – споживач". У фокусі питань - необхідність розвитку регіонального малого бізнесу та малого органічного фермерства. 

Форум передбачає чотири панельні дискусії:

1. Знайомство з досвідом виробників. Розвиток внутрішнього ринку – як перспектива для місцевого виробника та фермера.
2. Виробники та переробники органічної продукції: стратегічне планування – виявлення попиту та розвиток поставок.
3. Комерціалізація бізнесу. Стратегія продажу та її реалізація. Маркетинг. Залучення регіонального виробника до активної співпраці та консолідованого розвитку.
4. Покупець та канали збуту.

Організатори форуму: Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та партнери.
Фінансова підтримка: Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія), Швейцарська Конфедерація, Проект USAID Агроінвест.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі