В Україні діє єдина в світі школа підводного живопису

22/04/2014

За 2010-2012 роки школа підводного живопису Art Gallery Katran випустила близько 20 осіб (п'ятеро з них - діти від 10 до 14 років).

У 2011 році професійна асоціація дайвінг інструкторів PADI зареєструвала навчальний спецкурс підводного живопису PADI Underwater Painting Diver, розроблений київським дайв-центром Katran, пройшовши який можна отримати відповідний сертифікат міжнародного зразка і надалі експериментувати самостійно, створюючи підводні полотна. 

Студенти курсу PADI Underwater Painting Diver проходять три теоретичних заняття, де кожного бажаючого навчають основам малюнка, композиції, перспективи, поняттю кольору і світла, а також техніці роботи з фарбою і використанню інструментів підводного художника. Потім проходить написання етюдів олією на поверхні, і тільки після цього - написання двох етюдів під водою. Для написання підводних картин використовуються масляні фарби, полотно попередньо оброблюється спеціальною грунтовкою. Одним з основних правил підводного живопису є знаходження художника безпосередньо у воді (у басейні, морі, океані, річці або озері) і зображення видимого об'єкта з натури. На даний час викладачами та студентами школи написано під водою близько 200 картин.

У літній період школа підводного живопису Art Gallery Katran діє в Криму (Місхорі), в інший час - в Києві на базі дайв-центру "Katran". 

Окрім навчання, школа підводного живопису Art Gallery Katran реалізує проект "Збережемо історичне підводну спадщину на полотні", мета якого -закарбувати руйновані водною стихією затонулі пам'ятники для історії й привернути увагу громадськості до захисту таких об'єктів від розграбування з боку шукачів підводних цінностей. У планах цієї акції не лише написання затонулих суден, але й затонулих міст.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі