В Україні з'явиться нагорода "Українець світу"

20/08/2016

"Настав час будувати Україну в Україні", - голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.

20 серпня в Українському Домі відкрився 6-й Всесвітній Форум Українців. Учасниками заходу стали близько 300 делегатів із 36 країн (у тому числі, 16 представників з Росії). Захід розпочався із виконання державного гімну України.

Серед поважних гостей: перший президент України Леонід Кравчук, третій президент Віктор Ющенко, віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, міністр освіти та науки Лілія Гриневич, голова комітету з питань охорони здоров'я ВР Ольга Богомолець, представник діаспори Почесний консул України в Казахстані Анатолій Тарасенко, народний депутати Іван Крулько, президент Світового конгресу українців Євген Чолій, представник української громади Росії Тарас Дудко.

"Форум - вищий прояв солідарності закордонного українства та України, що воює", - зазначив М.Ратушний.

У своєму вітальному слові голова УВКР повідомив присутнім про намір Ради започаткувати нагороду "Українець світу", яка буде вручатися закордонним українцям, що зробили вагомий внесок у розвиток та розбудову України. Перші, хто отримають ці нагороди (посмертно), будуть Марк Паславський та Василь Сліпак.

Марк Паславський народився в українсько-американській родині в Нью-Йорку; рядовий резервного батальйону оперативного призначення «Донбас» Національної гвардії України. Загинув в ході війни на сході України під час звільнення Іловайська. Кавалер ордену Данила Галицького (посмертно).

Василь Сліпак - український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України у складі добровольчих формувань, позивний "Міф". Загинув у червні 2016 року у бою поблизу Дебальцевого.

Серед головних викликів, які стоять перед українською діаспорою, М.Ратушний визначив збережння етнічної та національної ідентичності: "Якщо ми збережемо нашу мову, культуру, духовність, цінності, ми і Крим повернемо, і Донбас відновимо".

У контетксті реалізації заходів із збереження та розвитку української мови за кордоном, М.Ратушний та міністр освіти та науки Лілія Гриневич нагородили переможців другого Міжнародного конкурсу на кращого вчителя української мови за кордоном. Ними стали освітяни навчальних закладів Канади, Норвегії, Румунії та Молдови.

Відповідно до порядку денного учасники форуму обговорять не лише свою роботу та найгостріші проблеми, які стоять перед Україною, й у робочих комісях пропрацюють питання державного будівництва, гуманітарної політики, правничої, інформаційної політики, освіти, виховання, волонтерства та захисту українства на окупованих територіях, духовності і церковного життя.

Форум триватиме до 22 серпня й закінчиться урочистим зібранням у Національній Опері.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі