Успіхи та перспективи проекту "Саміт миру" презентують у Львові

22/08/2015

"Українці зараз мають найоптимальніший момент, щоб будувати своє майбутнє. Я ніде не бачив такої мужності і рішучості людей, як в Україні", - Річард Фурсман, консультант з організаційного розвитку й лідерства, колишній директор віділлу з економічного розвитку штату Міннесота, США.

27 серпня у приміщенні Львівської комерційної академії відбудеться презентація проекту Саміт миру ("Залучення. Довіра. Єднання"), який успішно стартував в Україні у липні 2014 року.

4-5 липня у Києві відбувся перший в історії України Саміт миру, який зібрав близько 250 осіб з 14 областей країни (представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та бізнес спільнота), а також експертів з комунікації (фасилітаторів) з 7 країн.
Мета проекту – підтримка громад у налагодженні мирного діалогу та конструктивної співпраці (як на локальному, так і регіональному рівнях), надання їм консультативної допомоги із залученням досвідчених експертів та спеціалістів у сфері врегулювання кризових явищ (військові конфлікти, громадські протести) та децентралізації.

У форматі презентації та відкритого діалогу організатори заходу мають намір підвищити рівень обізнаності громади Львова щодо проекту Саміту миру, долучити представників львівської спільноти (органи місцевого самоврядування, громадські активісти, бізнес) до широкого обговорення питання децентралізації в Україні (ризики, перспективи), консолідувати зусилля у пошуку шляхів, способів та інструментів, здатних мирно врегулювати розбіжності (існуючі або майбутні), які є або можуть виникнути в результаті децентралізації. 

Напередодні заходу нам вдалося поспілкуватися з одним з головних спікерів презентації, доктором Річардом Фурсманом (консультант з питань організаційного розвитку та лідерства, президент консалтингової компанії Brimeyer Fursman, президент компанії Global Synergy Group, колишній директор відділу з економічного розвитку штату Міннесота (США), тренер сесій для державних службовців, органів самоуправління, громадських активістів) й запитати в нього про умови успіху суспільних (державних) реформ, якості справжнього лідера та спрогнозувати розвиток подій в Україні.

Перший в Україні Саміт миру відбувся в Києві торік. Наскільки були виправдані очікування? Яка з цілей була досягнута? Що не вдалося і чому?

Головною метою Саміту було показати, як використовуючи ініціативи та енергію багатьох громадян з різних сфер діяльності, можна створити більше можливостей і ідей; трансформувати ідеї у реальні плани дій.
По-друге, ми намагалися допомогти учасникам краще зрозуміти поняття "децентралізація". Ми стали свідками гарячих дискусій з приводу даного питання (за і проти), що допомогло зрозуміти, як децентралізація може працювати і яких ризиків можна уникнути. 
Головними ж проблемами для нас була необхідність залучити більше учасників й відсутність можливості поїхати в усі регіони і провести там схожий захід (через брак ресурсів).
Для створення критичної маси в контексті суспільних перетворень необхідно, щоб участь у заходах такого формату брали якомога більше людей. Крім того, залучення громадян до процесу повинно відбуватися на усіх рівнях - області, міста та села. 

Які якості (властивості) головних гравців у процесі здійснення реформ (держслужбовців, громадських діячів, бізнесменів) сприятимуть їх успіху?
Що стосується якостей держслужбовців, вони повинні бути чесними, відкритими і відповідати займаній посаді (досвід, навички). Також важливо брати на роботу кваліфікованих фахівців, а не друзів або членів сім'ї. 
Громадяни та бізнесмени у своєму повсякденному житті повинні виконувати свій громадянський обов'язок: платити податки, ходити на вибори, бути активними у місцевому самоврядуванні, підтримувати школи, займатися волонтерством і допомагати нужденним.

На Вашу думку, чи грає ключову роль в досягненні успіху реформ менталітет громадян, їх культура, традиції? 
Менталітет, культура чи традиції можуть, як допомогти, так і нашкодити на етапі реформ. Звичка центральних органів влади говорити кожному, що потрібно робити, гальмує процес. Людям потрібно дати відчути, що ніхто над ними не домінує, а уряд має намір у всьому їм допомагати.
Говорячи про українців, їм потрібно скористатися своєю свободою і взяти відповідальність за своє життя. У цьому випадку можна очікувати позитивних змін. Це також означає, що їм доведеться змінювати свою поведінку, рахуватися з різними поглядами та думками.
Така якість як щедрість допоможе українцям, адже їм притамано допомагати нужденним, турбуватися про інших.

За минулий рік в Україні відбулося багато подій, тривають військові дії, здійснюються спроби реформувати стару систему. Однак найскладніше у країни попереду.
Де брати сили, натхнення і ресурси для побудови громадянського суспільства, здійснення реформ і досягнення миру в Україні?
Українці зараз мають найоптимальніший момент, щоб будувати своє майбутнє. Я ніде не бачив такої мужності і рішучості людей, як в Україні. 
Терпіння, активність та важка праця - запорука позитивних змін в Україні. Громадянам, незалежно від віку, мови спілкування і достатку, потрібно буде вимагати від влади прозорості, чесності та ефективного управління для залучення іноземних інвесторів. Якісь зрушення вже є, але потік інвестицій збільшиться - для цього бізнесменам потрібно мати від влади гарантії безпечного здійснення своєї діяльності. Кредити та інвестиції прийдуть після реформ. 

Другим спікером на заході 27 серпня виступиться Ірина Фурсман, консультант з організаційного розвитку, бізнес-менеджер в компанії Brimeyer Fursman, віце-президент компанії Global Synergy Group, засновниця громадської організації ICA-Ukraine, тренер семінарів з лідерства для представників малого та середнього бізнесу, громадських об'єднань.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі