Унікальний для України центр з лікування онкозахворювань відкрився у Кіровограді

23/06/2015

У Кіровограді відкрився Український центр томотерапії (УЦТ) — центр профілактики, ранньої діагностики та лікування пацієнтів із онкологічними захворюваннями.

Томотерапія як метод променевої терапії абсолютно новий для України. Нова система здатна охопити при лікуванні безліч мішеней за один сеанс. З її допомогою можна лікувати пацієнтів з великими та малими, поодинокими чи множинними пухлинами в одному або в декількох місцях, доставляючи до кожної мішені призначені лікарем дози опромінення. Томотерапія дозволяє захищати органи, які знаходяться всередині мішеней або оточують їх.

Відкриття центру стало можливим завдяки партнерству Кіровоградської області та ТОВ "Ді Ес Ем Холдинг". Сума інвестицій склала декілька сотень мільйонів гривень. Активними учасниками проекту також стали виробники медичного обладнання: "Accuray" (США), "Elekta" (Швеція) та "Toshiba" (Японія).

Центр складається з відділення променевої діагностики (де встановлені комп’ютерний томограф "Aquilion", MPT "Vantage TITAN 1,5T" і УЗ-апарат експертного класу "Арііо А 500" з можливістю еластографії), лікувального відділення (з двома новітніми лінійними прискорювачами провідних світових виробників), консультативного відділення (його роботу будуть координувати кращі клінічні онкологи з університетських клінік Німеччини та Польщі) та хіміотерапії (денний стаціонар).

Пропускна спроможність центру — близько 2000 пацієнтів щороку. У центрі працюють понад 30 співробітників: лікарі, медсестери і медичні інженери (у становленні та щоденній роботі центру брали і братимуть участь фахівці з понад 10 країн: Німеччини, Польщі, Великобританії, Швеції, Грузії, Іспанії, Росії тощо).

Лікуватимуть як дорослих, так і дітей. Щороку близько 50 пацієнтів за направленням Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру та інших обласних онкодиспансерів отримуватимуть у центрі безкоштовне онкологічне лікування. Дітей Кіровоградської області в УЦТ вже діагностують безкоштовно з метою раннього виявлення і виключення онкопатології. Безкоштовне лікування дітей Кіровоградської області планується з 2016 р. 

УЦТ має також сучасні та комфортні палати для проведення стаціонарного лікування пацієнтів. 

У 2016 році планується створення навчального центру для лікарів і медичних фізиків.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі