Українські стартапери підкорюють світ

02/02/2014

Нещодавно братам-близнюкам з Миколаєва, Павлу та Стасу Матвієнко, виповнилося 22 роки, хоч журнал Forbes називає їх майбутніми мільйонерами.

Декілька місяців до цього Стас зі своєю однокурсницею і партнером Ганною Поліщук створили мобільну програму лояльності Advice Wallet, який Imperious Group оцінив у 2,5 мільйона доларів і інвестував в нього 300 тисяч доларів. Орім того, інвестор Павло Мельник вклав у Advice Wallet ще 25 тисяч доларів.

Шлях до створення програми Advice Wallet почалося тоді, коли Стасу потрібно було здати іспит з мережевого маркетингу. Продивившись чимало інформації в Інтернеті, хлопцю захотілося створити щось своє - сервіс, який би надава людині знижку в кафе чи ресторані за іншу людину, яка приходить на його запрошення до закладу. 

Коли інвестори таки зацікавилися ідеєю, молоді люди відправили заявку в бізнес-інкубатор Happy Farm - організація, яка займається підтримкою стартапів на ранній стадії розвитку. В решті-решт на програму виділили 70 тисяч доларів, яка передбачала навчання та тренінги. Під час перебування на навчанні - поїздки до США, знайомства з аналогічними сервісами та сучасними програмами лояльності, кількох досліджень, проведених спільно з Каліфорнійським університетом у Берклі, опитування компаній щодо недоліків і переваги послуги - Стас та Ганна в липні 2013 року почали створювати мобільну програму лояльності Advice Wallet. Через три місяці, на початку листопад, програма вийшла на вітчизняний ринок. Наразі проект Advice Wallet діє не лише в Україні, але й Росії та Молдові. На черзі - Європа.

- Програма працює дуже просто. Кафе та ресторани розміщують на своїх столиках флаєри із зображеним на них спеціальним QR-кодом, під яким знаходиться певна кількість балів, що можна обміняти на подарунки, наприклад, каву або коктейль. Для цього потрібно відсканувати код за допомогою спеціального додатка для мобільного телефону. Також бали можна накопичувати. Бонуси спонукають клієнтів знову і знову повертатися в цей заклад. По-перше, це зручно, оскільки не потрібно носити з собою жодних папірців - купонів. По-друге, додаток інтегровано із соціальними мережами, тому заклад отримує інформацію про своїх клієнтів. Якщо ви постійний відвідувач, це дає компанії можливість вітати вас, наприклад, з днем ​​народження і дарувати додаткові бали. За нашу програму лояльності заклади платять 69-89 доларів на місяць, - говорить Стас.

У той час, як Стас розвива свій проект, ідея створити щось своє з'явилася й у Павла. Хлопець довго думав про проблеми електронної комерції й зупинився на двох: для продавця - чималі витрати на онлайн-маркетинг, для покупця - швидкий пошук потрібного якісного товару. Так народився Chooos - інтернет-платформа, яка пропонує користувачам товари з урахуванням їх інтересів, зазначених у соціальних мережах.

- Це працює дуже просто. Наприклад, вам як покупцю подобаються певні марки одягу, косметики, техніки. Ви "лайкнули" у Фейсбуці відповідну сторінку. Сервіс отримує інформацію і пропонує товари з урахуванням вашого місцезнаходження. Товар можна замовити одразу, без переходу на інші сайти. Жодної реєстрації на сайті не потрібно - лише натиснути "зайти через Фейсбук" або іншу соціальну мережу. Продавець створює свій онлайн-магазин на нашій платформі, додає товари. Таким чином, ми допомагаємо власнику магазину істотно скоротити витрати на рекламу товару в інтернеті, - говорить Павло.

У 2013 фонд  Imperious Group виділив Павлу 350 тисяч доларів на розвиток сервісу Chooos. Наразі до додатка залучили понад 120 магазинів з СНД, Європи та США.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі