Українці з усіх регіонів вчилися навичкам мирного врегулювання конфліктів

21/11/2014

З 14 по 16 листопада у Харкові закінчилася серія семінарів в рамках проекту "Спільне майбутнє українського суспільства після Майдану. Сприяння взаєморозумінню та співпраці у превенції конфліктів".

Близько 60 українців (громадські активісти, журналісти, представники органів місцевого самоврядування, працівники бібліотек та закладів освіти, психологи) - мешканці Києва, Одеси, Львова, Черкас, Сум, Івано-Франківська, Чернігова, Чернівців, Дніпропетровська, Миколаєва, Бердичева, Криму, Полтави, Пирятина взяли участь у навчанні, проведених в Одесі, Львові та Харкові. 

Протягом трьох днів учасники тренінгів:

- малювали карту конфліктів, визначали їх сторони, потреби, інтереси та позицію;
- аналізували причини появи у суспільстві стереотипів, їх вплив на сприйняття, культуру поведінки та відношення з боку окремих індивідів (категорії осіб); а також намагалися прослідкувати, яким чином стереотипізація призводить до дискримінації певної категорії людей (або окремого індивіда);
- визначали свою ідентичність та ідентичність оточуючих;
- розроблювали кампанію адвокасі, працювали в малих групах, знаходили спільну мову між собою;
- практикували та розвивали навички фасиалітатора та модератора у веденні діалогу;
- в ігровому форматі долали психологічні бар'єри та формували сприятливе для оточуючих середовище;
- розбиралися у різних стратегіях поведінки під час виникнення конфліктної ситуації (ігнорування, поступка, компроміс, співпраця).

"Червоною" ниткою всіх семінарів були події в Україні - волонтерська робота з допомоги українським військовим, які захищають Україну на Сході, пораненим, які знаходяться у лікарнях, а також переселенцям, яких приймають практично в кожному регіоні України. Тому одним з найболючіших питань, яке обговорювалося не лише на сесіях, але й кулурарах, було пов'язано з пошуком методів та форм об'єднання країни, застосовуючи знання та навички, здобуті у ході семінарів.

"Десертом" тренінгу було ігрове завдання, яке полягало у примиренні різних сторін конфлікту у такий спосіб, щоб інтереси та потреби всіх були задоволені. Кожен, хто виконував завдання, нехай в ігроовій формі, але побачив відображення поточної ситуації в Україні й усвідомив всю складність та глибину конфлікту. І хоч, конкретного вирішення проблеми група запропонувати не змогла (брак досвіду, певних навичків, часу), стало очевидне одне - бажання досягти мирного врегулювання ситуації: "Ми маємо воювати не за території, а за людей, які там живуть й мимоволі стали заручниками ситуації, що склалася".

Окрім навчання, учасники тренінгу мали можливість відвідати екскурсію Харковом й побачити головні візитівки першої столиці України: Держпром, Дзеркальний струмінь, який ввечері переливається різними кольорами, у тому числі жовто-блакитними тонами; найгарніший у світі пам'ятник Тарасу Шевченко, в який скульптор заклав загадку; пам'ятник футбольному м'ячу (який студенти часто називають пам'ятником "шарі або халяві"), головним персонажам твору "12 стільців", гігантський термометр, скрипаля на даху, пам'ятник закоханим та Площу архітектора; монумет засновнику міста - козаку Харьку; осягнути розміри найбільшої в Європі площі - площі Свободи; помилуватися витонченою архітектурою, тощо.

Наступним заходом в рамках проекту - Форум (орієнтовно лютий 2015 року), який збере всіх учасників семінарів.

Організаторами проекту виступили Інститут міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International) та ГО "Інтеграція та розвиток" за підтримки МЗС Німеччини.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі