Українці сформували ТОП-23 скарбів своєї країни

23/08/2014

У рамках мистецького заходу "Найцінніший скарб України", який відбувся 22 серпня в арт-кав'ярні "Фрейд хауз", був презентований ТОП-23 "скарбів України".

Рейтинг був сформований в результаті узагальнення Інтернет-опитування, яке тривало в соціальній мережі Фейсбук з нагоди Дня незалежності. Участь в опитуванні взяли українці з різних регіонів України, а також іноземці.

ТОП-23 "Найцінніших скарбів України" виглядає наступним чином:

2. Гідність, мужність, відвага, самопожертва.
3. Родюча земля

"Я вважаю, що найцінніший скарб України є прекрасна земля, ліси, і річки. And our international friendhip" (волонтер Корпусу миру США Брайан Шон, який служить у м.Пирятин, Полтавська область)

4. Віра.
5. Історія

"Нійцінніший скарб України - це її історія. Це ті слова, люди і події, які пройшли крізь нашу територію. Це ті племена, які прагнули нас завоювати, але врешті-решт не могли втримати у клітці наш дух свободи. Це ті народи, які залишили в нашому генотипі свій слід.
Ця історія - важка, кривава, інколи темна, інколи золотоверха - дала нам традиції, які сьогодні об'єднують львів'ян і луганчан, волинян і закарпатців, києвлян і одеситів. Ця історія поставила намети на Майдані, створювала ланцюги єднання між містами і тепер вона веде нас в боротьбі за єдину Україну!"

6. Мова

"Найцінніший скарб України - це її мова: в ній душа нашого народу, наш генетичний код, наше безсмертя, наша правда і сила!"

7. Українки.

"А ще найцінніший скарб - це наші жінки, справжні берегині - матері, які виростили таких чудових синів, терплячі дружини, вірні наречені - заради яких наші чоловіки і проявляють свої найкращі якості"

8. Незалежність.
9. Людське життя.

"Життя людини – найцінніший скарб планети! Людина – це цілий Всесвіт, невичерпна скарбниця. Що може бути цінніше за людське життя? На жаль, цінність людського життя особливо гостро відчувається в часи воєн, масових жертв та геноцидів! Нічим не можна виправдати смерть, вбивсто чи насильство над своїм ближнім. Гуманізм та людяність – ось найважливіші цінності в наші часи, які слід в собі виховувати!
Найцінніший скарб України, це, звичайно, те, без чого не було б країни – це її народ, все те, що є душею України, її внутрішнім багатством! Кожна окрема людина – це незамінний, справжній скарб, а кожна ЩАСЛИВА людина- це той найцінніший скарб нашої країни, від якого залежить щасливе майбутнє, добробут та благополуччя України!
Життя - найдорожчий скарб, який дарується кожному! Цінуйте його!"

"Все починається з самої людини, з її душевного стану, вихованості, поведінки, відчуття гармонії з навколишнім світом, з красою довкілля. Український золотий колосок пшениці, що тягнеться до чистого неба вічний символ - символ доброти, милосердя, злагоди і миру. У цьому сила, людська велич, святість, цінність і духовність нації. Людина понад усе!"


10. Мир
11. Духовність
12. Патріотизм

"Найцінніший скарб України - Люди! Патріоти!" (Маргарита Січкар)"

13. Єдність

"Найцінніший скарб України - це здатність людей об"єднуватись в тяжкі хвилини і перетворюватись зі звичайних людей у Воїнів, Лицарів та Захисників Нашої Держави!!!"

"Найцінніший скарб України - це українці, які готові підставити один одному плече у скрутний час" (Соломія Вітвіцька)

14. Українські чоловіки

"Найцінніший скарб України - це наші чоловіки, про яких ми стільки років думали, що вони у нас перевелись, що їх немає справжніх, не буде кому нас захищати у випадку чого. Але обставини показали, що це зовсім не так. Вони у нас є, і вони у нас чудові - мужні, хоробрі, сильні!"

15. Молодь України

"Я считаю, что самое ценное сокровище Украины - это молодёжь. Новое поколение - поколение свобомыслящих, эрудированных юношей и девушек, презирающих рабство и нищету, стремящихся к процветанию своей страны. Это они первыми вышли на площадь, требуя от власти соблюдения прав и свобод! Это они стояли под пулями и умирали, отстаивая свой выбор. Они возродят нашу Украину, и построят по настоящему правовое, цивилизованное государство. Недалёк тот час, когда Украина станет одним из передовых государств Мира и мы с национальной гордостью скажем - мы УКРАИНЦЫ!"

16. Сила землі
17. Діти
18. Українська пісня.
19. Культура

"Найцінніший скарб України - це її культура - унікальна та велична. А частина культури - архітектура України, чудова та самобутня. Храми Київської Русі, величні будівлі українського бароко, унікальні козацькі дерев'яні храми... До речі, Україна займає перше місце в світі за кількістю дерев'яних храмів 15-19 століть!"

20. Жага до свободи та волі

"Український народ - вільний, свободолюбивий, працелюбний, щедрий та щирий".

21. Жінки у віковій категорії 40+

"Я вважаю, що найцінніший скарб України - это женщины. Да ,женщины 40+. Именно эта категория дала сейчас волонтеров, которые решают задачи, перед которыми спасовали провластные структуры. Я могу долго говорить об этих женщинах. О нас с вами".

22. Незламний дух

"ДУХ патриотов из рода в род заставляет нас бороться за веру, свободу, любовь, землю, язык, единство. Не будет такого ДУХА - не будет ни земли, ни свободы, ни народа, ни нации".

Найціннішим, за результатами опитування, скарбом України є її народ. Але респонденти звузили це поняття та намалювали свого роду портрет - сукупність рис - "коштовного" українця:

- працьовитий;
- здатний об'єднуватися заради спільної мети;
- волелюбний;
- мужній духом;
- люблячий свою землю та співвітчизників;
- щедрий;
- щирий;
- людяний;
- мирний;
- віруючий в Бога.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі