Українці Китаю, Австралії та Польщі долучаються до радіодиктанту національної єдності

04/11/2015

Українські громади Китаю, Австралії та Польщі вперше писатимуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови 9 листопада.

Цього року захід вперше транслюватиметься не лише по радіо, а й по телебаченню (Перший канал (УР-1), канал радіо "Культура" (УР-3) та телеканал "UA:Перший").

У рамках спецпроекту вестиметься пряма трансляція з Національного університету імені Тараса Шевченка, де диктант писатимуть студенти, викладачі, митці, громадські діячі та політики.

Приєднаються до заходу і українці за кордоном. За словами ведучої спецпроекту Аліни Акуленко, радіодиктант вперше матиме статус міжнародного: "У попередні роки ми отримували досить велику кількість листів з-за кордону. Нам писали з Франції, Німеччини, Великобританії, але це були поодинокі приватні листи. Цього року вперше писатимуть диктант у Китаї, Австралії, на кількох локаціях у Польщі".

Свої особливості матиме і телетрансляція. "Ми намагатимемося долучити сурдопереклад до нашої трансляції для того, щоб якомога більше людей мали можливість писати цей диктант", – повідомила заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська.

Акція стартує 9 листопада о 10:10. Текст почнуть диктувати об 11.00. 

Національна радіокомпанія України започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у 2000 році. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову. Як правило, текст – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі