Україна Incognita: Топ-5 привабливих місць Закарпаття

08/12/2015

Термальні джерела, вина з лікувальними властивостями, смачна кухня, фабрика капелюхів - Закарпаття знає, чим привабити туристів. Сюжет 24 каналу.

Лисичово - водяна кузня-гамора

Єдина в Україні водяна кузня-гамора, яка й досі працює на Закарпатті. За останні 250 років на кузні практично нічого не змінилося, окрім кількості робітників: від 15 до 4 ковалів.

Кузня працює за таким принципом. З греблі в резервуар затікає 80 кубічних метрів води. Одним рухом помічник відкриває шлюз і вода поступово падає на колесо, чим приводить у рух молот. За один оберт 150-кілограмовий молот вдаряє 18 разів. 

Іза - єдина в Україні оленяча ферма

У селі Іза на Закарпатті існує єдина в Україні оленяча ферма. Її історія розпочалася ще 28 років тому. Тоді з Калінінградської області привезли 66 оленів. Зараз ферма нараховує 280 оленів. Для комфорту тварин - 57 гектарів: річка, ліс, галявини. 

Хуст - одна з дев'яти фабрик капелюхів у світі

Для огляду центральної частини міста, вистачить однієї години, ще година знадобиться, щоб дійти до Хустського замку. Збудований ще в ХІ столітті, він обороняв соляні копальні в Солотвино від численних зазіхань. Його не змогли взяти ні Габсбурги, ні татари, ні турки. 

Кращий сувенір, який містяни радять туристам придбати - капелюх. Головні убори виготовляються на легендарній фабриці. У світі існує лише 9 подібних мануфактур.

Виноградів - 280 сортів винограду та кращі винороби

Виноградні грона тут усюди: на ліхтарях і пам'ятниках. У районі працюють понад 50 виноробів, які продовжують традиції своїх прадідів.

У володіннях місцевого винороба Михайла Поличка декілька гектарів виноградників, де ростуть 250 сортів винограду. З одного гектару у бочки перетікає 4 000 літрів вина.

Берегово - термальні басейни

У Береговому розташовані відомі в усьому СНД термальні басейни. Саме заради них до міста їдуть 90% усіх туристів. Аналоги їх води можна знайти лише у трьох місцях планети – на Сахаліні, в Новій Зеландії та Ісландії. Заповнюється басейн зі свердловини завглибшки понад 1 кілометр. Каламутний вигляд басейну свідчить про наявність корисних мінералів, тому вода у басейні просто не фільтрована. За будь-якої погоди її температура становить – 33 градуси за Цельсієм.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі