Український прапор об'єднав дітей з 22 країн

09/06/2017

У Києві відбувся Міжнародний художній конкурс "Де я - там мій прапор", в якому участь взяли 86 дітей з української діаспори з 22 країн світу: від США до Австралії. 

За умовами конкурсу, діти зображували найвідоміші краєвиди країн, в яких вони живуть. А головним героєм кожної "історії" став український жовто-блакитний прапор.

120 малюнків прикрасили галерею Адміністрації Президента Second Floor Art Center. Для участі в експозиції були відібрані 16 робіт - 16 історій дітей, родин, які з різних причин залишили Україну, але зберегли її в серці, і далеко-далеко від Батьківщини лишаються українцями та дітей своїх виховують у дусі українства.

Учасниками виставки стали: Носяр Андрій (Німеччина), Агріопулос Перікліс (Греція), Марія Ляш (Ірландія), Віцяк Роман (Португалія), Тимчук Діана (Італія), Лубів Богдан (Іспанія), Каріна Маловшек (Словенія), Студенкова Богдана (Словаччина), Крістенсен Валерія, Данія Трочинська Руте (Естонія), Істоміни Валерія та Ірина (Швейцарія), Кисильова Яна (Китай), Мандзій Стефанія та Софія (Австралія), Марчук Марія (США) та Кука Григорій (Росія).

Також було обрано одного переможця - Меліссу Довгій з Бразилії, українку за походженням, але її пращури 100 років тому переїхали до Бразилії у пошуках кращої долі. Вона не розмовляє українською, але пишається своїм корінням. 

Куратор та натхненник проекту Марія Ковалевська, художник, дизайнер, викладач, член Спілки художників України: "Виставка "Де я - там мій прапор" - це важлива та безпрецедентна подія для новітньої України. Президент відкрив двері Адміністрації для дітей, відкрив двері "влади" на зустріч майбутньому України. Як куратор, я надзвичайно щаслива, що мені випала така вдача - допомогти голосу дітей України прозвучати серед гамору та жорстокості дорослого світу, щоб почули, щоб звернули увагу, щоб задумалися!"


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі