У Києві запропонували 4 напрямки виходу із кризи за рахунок туризму

19/11/2014

На прес-конференції "Чи є місце туріндустрії в коаліційній угоді?", яка відбулася в Києві 19 листопада учасники заходу запропонували чотири напрямки виходу з кризи в Україні за рахунок оптимізації та ефективного використання туристичного потенціалу країни:
 
1. Свідоме управління валовими доходами від туризму.

"Завдання туризму в "розумних" країнах - створювати споживчий ринок для продажу товарів власного виробництва. Для цього українському туризму потрібна взаємодія з реальним сектором економіки. За умови адекватної координації взаємодії туристичної галузі з реальним сектором економіки, вже у 2015 році для всього українського товарного виробництва стане очевидно, що туризм - стратегічна галузь для України. Ставитися до галузі потрібно не як до бюджетопоглинаючої, а як до бюджетоутворювальної. І справа тут не у фінансовому, а в нормативному законодавчому стимулюванні тургалузі", - зазначив О.Лієв, голова правління Асоціації індустрії гостинності України.

2. Туризм як інструмент внутрішньої політики в країні.

"Окрім, економічної та суспільної (зміцнення країни всередині, оскільки більшість українців не виїжджали за межі своєї області і мають мінімальні уявлення про інші регіони країни) складової, туризм має реабілітаційну функцію, адже доведено, що мандрівки - найкращий спосіб моральної адаптації та пошуку душевної рівноваги. Такий потенціал туризму наразі дуже актуальний для нашої України", - зауважила Юлія Алексєєва, голова громадської організації Оpen Ukraine.

3. Туріндустрія України - інструмент зовнішньої політики.

"Дні України" - один із заходів, який досить легко організувати у кожній європейській столиці. Інструментом тут можуть виступати посольства України в столицях ЄС, діаспори та суб'єкти турбізнесу, які зацікавлені у просування свого турпродукту.

4. Туріндустрія України як лабораторія переходу на стандарти ЄС.

Ключове розходження між Україною та ЄС полягає у відсутності інструментів саморегулювання і самоконтролю. Найбільш наближеною до такого явища як саморегулювання є туристична галузь, саме туризм необхідно використовувати в якості платформи в розвитку цього напрямку.

Для реалізації цих напрямків учасники прес-конференції виголосили ряд основних положень, які потрібно врахувати в коаліційній угоді, що наразі готується:

1. Прийняття Туристичного кодексу (замість повністю застарілих Законів Про туризм та Про курорти).
2. Створення підкомітету ВРУ з питань туріндустрії в комітеті розвитку економіки.
3. Створення Національного Агентства з курортів і туризму.
4. Збільшення кількості країн, громадяни яких можуть в'їжджати в Україну без віз.
5. Збільшення терміну безвізового знаходження на території України до 360 днів у році (на прикладі Грузії).
6. Законодавче визначення туристичних кластерів або вільних туристичних зон та ін.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі