У Дніпропетровську з'являться арт-урни

20/01/2014

Хлопець на ім'я Олексій Заярний з Дніпропетровська винайшов оригінальний спосіб покращити стан екологічної ситуації в своєму рідному місті. Проект під назвою "URNA" передбачає створення та встановлення в центральній частині міста (проспект Карла Маркса і Набережна Перемоги) ексклюзивних урн для дрібного сміття та недопалків. Оригінальність урн полягає у тому, що всі вони будуть розмальовані по-різному. Для здійснення такого творчого задуму в команді Олексія вже є 16 молодих і перспективних художників Дніпропетровська. 

"Форма урни органомічно вписується у вуличний простір, не створюючи перешкод для пішоходів. Собівартість таких урн менше за бетонні й металеві - виготовлені вони з оцинкової сталі. Процес обслуговування також набагато простіший - комунальним службам не доведеться витрачати гроші на сміттєзбиральні пакети, які, до того ж, забруднюють навколишнє середовище. Безпосереднього контакту із сміттям при його вивантаженні з урни не відбувається. Цей проект призначений більшою мірою для людей, які готові змінювати стандарти українського суспільства", - говорить Олексій.

Для реалізації проекту потрібно 16000 тисяч гривень. Наразі місцева влада не підтримала проект, тож Олексій зі своєю командою вирішив звернутися по допомогу, в першу чергу, до жителів Дніпропетровська, та українців в цілому. Для цього він зареєстрував свій проект на сайті biggggidea.com. Одни з перших партнерів, хто надав свою підтримку Чернігівська громадська організація "Центр гуманістичних технологій "АХАЛАР".

Окрім вирішення проблем екологічного характеру, проект  "URNA" також покликаний згуртувати молодих й талановитих архітекторів, інженерів, дизайнерів, художників і декораторів для подальшої роботи над більш глобальними проектами, надати їм можливість реалізувати свій творчий потенціал - створювати якісний український продукт (об'єкти дизайну, архітектури, живопису; інформаційні продукти).


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі