У Києві покажуть традиційне українське чоловіче вбрання

08/05/2018

10 травня виставка традиційного українського чоловічого вбрання кінця ХІХ — середини ХХ століття "Чоловіча Nоша" - спільний проект Музею Івана Гончара та колекціонерів Ігоря Турейського і Максима Очкура.

Виставка покликана ознайомити глядачів із особливостями, різноманітністю й естетикою чоловічого вбрання, а також крізь призму одягу відобразити життєве коло чоловіка. У музейному просторі буде представлено традиційну ношу хлопчиків і підлітків, парубків і наречених, зрілих чоловіків і чоловіків похилого віку. Історія чоловічої ноші доповнюватиметься речами побуту, які виокреслюють світ дитинства, юності, зрілості і старості, а також  унікальними давніми світлинами з мистецького історико-етнографічного альбому Івана Гончара "Україна та Українці".

Під час відкриття проекту буде презентовано мистецький каталог виставки, проілюстрований фотографіями деяких речей з виставки, а також словничок із поясненнями  народних назв чоловічого одягу.

Виставка працюватиме до 8 липня. Також передбачена серія інтерактивних екскурсій для дітей, лекцій з вивчення чоловічого одягу та демонстраційних майстер-класів з крою народних взірців чоловічих сорочок та штанів.


Більше відео
Коментарі