ТОП-9 must see Донецька

12/08/2014

Спочатку індустріальна столиця України мала назва Юзівка, на честь засновника міста - англійського підприємця Джона Юза.

На сьогоднішній день Донецьк є потужним промисловий центром країни, який минулоріч отримав бренд "Місто мільйона троянд". Однак місто може пишатися не лише своєю економічною потужністю.

1. Парк кованих фігур

Парк - унікальний не лише на території України, але й усієї Європи. Він народився завдяки щорічному міжнародному фестивалю ковальського мистецтва, який там проходить. Серед виробів - алея кованих арок, лавки закоханих, алея знаків зодіаку, кована "українська альтанка", алея казкових персонажів.

2. Музей ФК "Шахтар"
Найбільший музей футболу в Україні. Тут можна на власні очі побачити всю історію розвитку футболу в Україні, 23-метрову стіну слави, нагороди, кубки, фото гравців, які грали за ФК "Шахтар". Тут навіть є кінозал, в якому можна подивитися тематичні фільми

3. Залізнодорожний музей
Працює музей 11 років. Тут у можна побачити як сучасні потяги, так і вагони 1898 року та паровоз 1929 року. Експонати музею представляють усі етапи розвитку залізниці за усі 130 років. Музей знаходиться у Фонді збереження залізничної спадщини Нової Європи.

4.М'яч-фонтан
Знаходиться навпроти стадіону "Донбас-арена". Претендує бути занесеним до Книги рекордів Гіннеса. Виготовлений німецькими майстрами з граніту. М'яч з логотипом Донбасівського футбольного клубу "Шахтар" важить 30 тонн і обертається під тиском води.

5. Пальма Мерцалова
Незвичайна сталева рослина виготовлена донбасівськими ковалями з шматка рейки кінця XIX ст., але пальма досі зображена на гербі Донецької області. Нагороджена премією Гран-прі на Міжнародній Промисловій виставці в Парижі в 1900 р. 

6. Ботанічний сад
Донецький ботанічний сад - один з найбільших садів Європи. Заснований у 1964 р. при науково-дослідному інституті. Колекція саду налічує понад 8 000 видів рослин.

7. Цар-гармата
Цар-гармата, розташована в Донецьку, - точна копія московського оригіналу, створеного з бронзи в 15 ст. Відлили гармату іжевські майстри в якості подарунка Донецьку, і є запорукою дружби між містами.

8. Парк Щербакова
Історія парку починається у XIX ст. Тут розташована безліч скульптур, пам'ятників, атракціонів. Проводиться безліч виставок і спортивно-культурних заходів. Один з відомих пам'ятників парку "Добрий Ангел Миру" - золота фігура Ангела з голубом в руках, який є міжнародним символом меценатства.

9. Терикони
Штучні промислові гори. Забудова території Донецька, проводилася, в основному навколо шахт, а терикони - це «побічний продукт» від видобутку вугілля і руди. На сьогодні в місті налічується близько 130 таких штучних гір. 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі