ТОП-4 енергетичних ноу-хау від юних науковців

23/05/2014

У рамках конференції "Акумулятори енергетичних ідей" учні Малої академії наук представили 15 кращих розробок у галузі альтернативної енергетики, які можуть допомогти Україні вирішити стати енергетично незалежною.

Окремо можна виділити чотири ідеї:

Дощ як енергоджерело

Денис Смішний зробив прилад, який переробляє дощові краплі на світлову енергію. Винахід хлопця працює на основі п’єзоелементів: "Під впливом дощу установка здійснює на кристал механічний тиск, вивільняючи енергію. В лабораторних умовах ми створювали штучний дощ, давали навантаження на установку і визначили, що коефіцієнт корисної дії цієї установки 67,8%. Щобільше дощовий потік, тим більше кількості енергії можна отримати".

Енергетичний вітрогенератор

Школяр Олександр Мазятко презентував проект адаптивного вітрогенератора, який дозволить отримати енергію з малих потоків вітру. За словами Олександра, генератор підлаштовується під швидкість вітру та особливості місцевого ландшафту. "До переваг проекту можна віднести підвищення виробництва енергії за рік, порівняно зі звичайними вітровими генераторами на 80%, а також зменшити вартість електроенергії, отриманої завдяки енергії вітру на 15—20%".

Біогаз для утилізації промислових та побутових відходів

Роман Тарасенко запропонував біогаз, здобутий шляхом метанового бродіння, як джерело альтернативної енергії. "Метанове бродіння можна застосовувати як засіб утилізації промислових та побутових відходів (наприклад, пташиний послід із птахофабрик, який є досить небезпечним для навколишнього середовища). На сьогодні його утилізують методами компостування, піролізу та термічного висушування, але економічно такі методи не вигідні. Тому ми пропонуємо метанове бродіння. Ми розрахували, що прибутки від використання біогазу складуть 61 тисячу гривень на рік. Пілотний варіант проекту почне працювати вже за два тижні".

Енергомістке сонце

Ілона Зборовська з Івано-Франківської області проектом "Технологія, що забезпечує отримання теплої води та дахове покриття" запропонувала використовувати сонячні батареї на даху для нагрівання води. За задумом, дах будинку покриватиме конструкція у вигляді прямокутної коробки з неоцинкованої бляхи: "Згідно статистик Україна має потенціал для використання сонячної енергії. За 8 годин, за умови використання 10% отриманої енергії, можна нагріти три тонни води до 60 градусів. У такому випадку люди можуть за рік заощадити до 3000 грн., промислові підприємства - до 16 тисяч гривень".


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі