Як знімали "Вечори на хуторі поблизу Диканьки" ТОП-10 фактів

08/01/2016

У Радянському Союзі прем'єра фільму "Вечори на хуторі поблизу Диканьки" режисера Олександра Роу (за мотивами повісті Миколи Гоголя "Ніч перед Різдвом") відбулася 8 січня 1962 року.

За 54 роки цю стрічку встигли полюбити як дорослі, так і діти.

Тож пропонуємо вашій увазі ТОП-10 цікавих фактів про те, як знімали "Вечори на хуторі поблизу Диканьки":

1. Коли Олександр Роу повідомив в Держкіно про намір зняти свій одинадцятий фільм за повістю Гоголя "Ніч перед Різдвом", чиновники відмовилися запускати у виробництво картину з такою назвою, угледівши в ньому релігійну пропаганду. Але Роу не мав наміру відмовлятися від задуманого, і й перейменував свою майбутню стрічку на "Вечори на хуторі біля Диканьки".

2. Знімати натурні епізоди (зиму) спочатку планували в тих місцях, про які розповідається в повісті М.Гоголя - в с.Диканька Полтавської області. Проте, оскільки початок знімального процесу був запланований на березень 1961 року, знімальна група відмовилася від першопочаткового наміру й вирушила на Кольський півострів (селище "13-й кілометр", неподалік від міста Кіровська Мурманської області).

За кілька днів там побудували справжнє українське село - будинки, сараї, церкву. Частину будинків робили з картону (будували лише фасад).

3. У масовках знімалися мешканці Кіровська, яких набирали за оголошенням.

4. Справжні українські пісні-колядки знімали так: російські хлопці й дівчата синхронно відкривали рот, а неподалік стояли машини, звідки лунав автентичний запис українського хорового співу.

5. Зйомка сцени зустрічі Вакули з імператрицею відбувалися в Ермітажі.

6. Для зйомки найскладнішого в технічному плані епізоду - польоту чорта по небу - був запрошений акробат з цирку, який повинен був знятися замість Г.Мілляра. Але через нещасний випадок дублер отримав травму і 58-річному Георгію Францевичу довелося виконувати висотні трюки самому (Г.Мілляр також сам зіграв у сцені, коли його персонаж опинявся в ополонці, коли на вулиці було -30).

7. У фільмі звучать справжні українські різдвяні колядки, а також уривок з православного різдвяного тропаря. 

8. Актрису на роль Оксани (Людмилу Мизникову) знайшли з-поміж 5000 претенденток.  

9. За спогадами Людмили Мизникової, Георгій Мілляр і Людмила Хитяєва після закінчення робочого дня влаштовували застілля та конкурси на краще виконання українських народних пісень.

10. Музику до фільму написав композитор з Києва Аркадій Філіпенко.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі