Терноплянин створив у Кенії ферму й допомагає дітям-сиротам

30/06/2016

37-річний Михайло Резнік з Тернополя 9 місяців тому переїхав в африканську Кенію і створив там маленьку Україну. Разом з іншими волонтерами-місіонерами він заснував дитячий притулок, над якими розвивається синьо-жовтий прапор, відкрив ферму, очолив Асоціацію українців Кенії і показує місцевим жителям фільми про Голодомор, пише doba.te.ua.

- Вперше я приїхав в Африку років десять тому, і моя перша поїздка була саме в Кенію. Пізніше я об'їздив весь чорний континент: бував в ПАР, Малаві, Руанді, Південному Судані. Але для життя обрав саме цю країну, так вона запала мені в серце, - розповідає українець.

Наразі в дитячому притулку місії "Трансформація Африки" (м.Кісуму) живуть 20 діток від 1 до 11 років з найбідніших районів. Свій новий будинок вони знайшли завдяки соцслужбам і місцевої поліції.

З дітками Майк (так його називають в Кенії) говорить англійською, але в словниковому запасі малюків вже є декілька слів українською. Вдень вихованці ходять до державної школи, а після уроків разом з волонтерами вивчають англійську, математику, хореографію, Біблію.

Згодом сиріт планують познайомити з українською культурою, традиціями, мовою та кухнею.

- Поки ми годуємо їх тією їжею, до якої вони звикли. Українська кухня для них занадто складна, на відміну від африканської, яка проста і одноманітна. Кенійці їдять, в основному, овочі та фрукти, найчастіше це кукурудза і боби. А ще в цьому регіоні багато риби, тому діти частіше їдять рибу, а не м'ясо. Я на місцевій кухні скинув близько 10 кг. Дуже сумую за салом, - каже Майк.

У Кенії українець створив справжню ферму, де вирощує свинок, кроликів, курей і перепілок. Тварин закупили за рахунок пожертвувань з усього світу, в тому числі допомагали й українці: "Всі наші тварини місцеві. Окрім кролів та свиней, хочемо розводити гусей, качок, індиків".

Продукцію з ферми (м'ясо, яйця, шкурки) планують продавати, а на виручені гроші купувати дітям необхідні речі, платити за навчання в школі ($35 за семестр). 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі