Студент з Івано-Франківська став у Берліні "Молодим інноватором 2015 року"

18/11/2015

18-річний студент Прикарпатського національного університета імені Василя Стефаника Олександр Шиманко виборов приз глядацьких симпатій та звання "Молодий інноватор 2015 року" на міжнародній науковій лабораторії "Falling Walls Lab Berlin", яка відбулася у Берліні.

Хлопець презентував "розумну подушку" Pi Pillow - гаджет, який покращує якість сну та здійснює моніторинг всіх життєвих показників людини під час сну. Керується «розумна подушка» за допомогою додатка ОС Android та iOS та використовується як багатоцільовий засіб – монітор стану людини та засіб, що дозволяє швидше та міцніше спати. Розробляв "подушку" Олександр  у складі команди з 10 однодумців.

Своєю енергією та запалом український студент підкорив аудиторію та журі конференції, головою якої в цьому році був очільник Нобелівського фонду професор Карл-Генріх Гелдін. 

"У Берліні була жорстка конкуренція, адже поборотися за перемогу приїхали 100 найкращих молодих інноваторів зі всього світу. Трихвилинний виступ став справжнім випробуванням для мене (особливість лабораторії - формат наукового "талант-шоу": доповідь тривалістю 3 хвилини та три слайди презентації - ред). Але фінал цього випробування виявився щасливим. Я радий, що наш проект високо оцінили у столиці Німеччини. Тепер ми з командою займемося вдосконаленням нашого пристрою та програмного забезпечення. Запуск Pi Pillow у виробництво плануємо навесні 2016 року", - говорить Олександр.

Другим українським учасником Falling Walls Lab Berlin була Оксана Борисенко, яка представила пристрій "Enable Talk" - рукавичка, яка здатна перекладати мову глухонімих у текст та мовлення. Винахід дівчини був позитивно оцінений європейськими науковцями.

"З історії ми знаємо про видатні винаходи наших співвітчизників. Це рентгенівський апарат, трамвай на електричній тязі, концепт персонального комп’ютера, вертоліт, космічна ракета та багато іншого. Нові винаходи українців також претендують на своє місце в історії, допомагають змінити життя людей на краще та отримати любов споживачів", - підсумовує Аліна Носенко, директор Фонда Кличко. 

Олександр Шиманко та Оксана Борисенко - призери "Falling Walls Lab Kyiv", яка вперше пройшла у вересні 2015 року в Києві за ініціативи Фонда Кличко. Київська лабораторія показала, що в Україні достатньо багато талановитих молодих вчених, новаторів, винахідників, які здатні зацікавити своїми ідеями європейську наукову спільноту. 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі