Срібна монета-писанка вже у Коломийському музеї

02/06/2016

Cрібна монета у формі традиційної української писанки поповнила колекцію Коломийського музею писанкового розпису, повідомляється на сайті Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. 

Двадцятидоларову монету у формі писанки, яку вперше у своїй історії випустив Королівський канадський монетний двір, музею подарувала відома дослідниця українського народного мистецтва Марія Рипан з Торонто. Випуск монети уряд Канади присвятив 125-річчю від часу першого українського поселення в Канаді.

Проект унікальної монети розробила канадська художниця українського походження Анна Мораш. Аверс монети оздоблений кольоровою емаллю і відображає елементи традиційного українського розпису, де кожен елемент, як і кольорова гама, наповнений багатим символічним змістом: жовтий - молодість та чистота, червоний — радість та пристрасть життя, зелений — колір весни, яка приносить надію та відродження, чорний — найтемніший час перед світанком та ідею вічності. На реверсі – портрет англійської королеви Єлизавети ІІ.

Наклад монети склав 4 000 екземплярів, номінал – 20 канадських доларів.

Купівельна вартість «срібної писанки» склала 114,95 канадських доларів (2100 грн), проте Марії Рипан вона обійшлася вже у 290.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі