Скільки років солодкому бренду Києва: 50 чи 60?

22/11/2015

Відома історія, коли якось на заводі імені Карла Маркса (нині фабрика "Roshen") кондитери випадково забули покласти в холодильну камеру партію яєчного білка, призначеного для бісквіта. Наступного ранку начальник бісквітного цеху Костянтин Петренко вирішив приховати помилку колег. На свій страх і ризик зі своєю помічницею переклали застиглі білкові коржі масляним кремом, посипали ванільною пудрою та прикрасили поверхню квітковим орнаментом. Сталося це у 1965 році. З того часу автором рецепту "Київського" торта вважають саме Костянтина Петренка.

Але історію про те, що "Київський" торт з'явився в результаті помилки, на фабриці називають лише красивою легендою. Кондитери цілеспрямовано працювали над винаходом незвичайного рецепта (у творчому процесі взяла участь 17-річна Надя Черногор, яка прийшла працювати на завод в якості помічника кондитера). Знайти унікальний рецепт вдалося у 1956 році, а запатентували його у 1973 році. 

Саме "Київський" торт був одним з подарунків від Української РСР Леоніду Брежнєву на 70-річчя - триярусний витвір кулінарного мистецтва складався з 70 коржів і важив понад 5 кг. 

Торт складається з двох білково-збивних коржів з прошарками крему. Поверхню торта прикрашено різними кремами, бокову поверхню обсипано горіховою крихтою.


Більше відео
Коментарі