Сестри-близнючки мобілізували мешканців с.Лісники на захист лісу

20/07/2015

"Одного дня вибігла на ранкову пробіжку і побачила, що прохід до Ходосіївського озера перекритий парканом", - каже мешканка с.Лісники (Київська область) Віолетта Мусофранова.

Побаченим дівчина поділилася зі своєю сестрою Ілоною Скулімовською та її чоловіком Русланом, які також з родиною проживають у Лісниках.

Усі разом вони звернулися до "Громадського рухку "Народний контроль" з проханням розібратися - хто, що і на якій підставі планує будувати на території лісового масиву між селами Лісники і Ходосіївка - Чернечого лісу.

Чернечий ліс - один з найдавніших лісів України, унікальне явище природи, яке складається з 100-200-літніх дубів і високих корабельних сосен, багатої флори і фауни, безліч видів яких занесено до Червоної книги; по суті єдиний лісовий цілісний масив у південній частині Києва (зелені "легені" столиці); місце, де ще збереглися легендарні Змієві вали (пам’ятники історії 9-11 сторіччя), які захищали Київ від навали кочівників, та лінія оборони 1941 року - 7 дотів, командирський грот та безлічі окопів.
 

Як з'ясувалося, у Чернечому лісі готується місце під забудову - згаданий паркан звели на замовлення садового товариства "Горобина", саму ж територію почали охороняти представники приватної охоронної фірми.
 

Мешканці неодноразово викликали міліцію, просили розібратися, навести порядок, але реакція була нульова. Відтак, мешканці вирішили взяти ситуацію у свої руки.

Першу акцію протесту невелика група селян провела 11 липня - тоді зведений паркан вдалося знести.
 

Однак сформована ініціативна група вирішила боротися із незаконною забудовою в юридичному полі. 

На другому віче, яке відбулося у Лісниках 18 липня і зібрало вже близько 100 людей, ініціативна група в особі Руслана Скулімовського доповіла, яких заходів було вжито протягом тижня для припинення незаконної забудови: депутатські звернення до Верховної Ради, звернення до Генрокурора В.Шокіна і очільника МВС А.Авакова з вимогою вжити заходів, щоб припинити знищення Чернечого лісу. Також був оприлюднений колективний запит про публічну інформацію, який по завершенню акції підписало близько 70 людей.

 

На зустрічі також були присутні народний депутат України Олег Мусій, який пообіцяв тримати питання під контролем й домогтися відповіді на депутатські запити (згідно українського законодавства, відповідь має надійти протягом 10 днів), співачка, громадська активістка Руслана Лижичко і її чоловік, продюсер Олександр Ксенофонтов (які також мешкають у с.Лісники), а також художник Сергій Поярков.

.

Після віче учасників акції організатори пригостили чаєм та солодощами.

Незалежно від того, як просуватиметься розгляд звернень та запиту, ініціативна група пообіцяла продовжити серії протестів, допоки права мешканців Лісників та Ходосіївки не будуть захищені, а вирубку лісу не призупинять. Активісти пообіцяли з кожним заходом залучати якомога більше людей, інформувати про стан справ та ініціювати нові форми та методи захисту заповідного лісу.

"Кличте. Як буде потрібно, все село піднімемо", - сказала мешканка села Ходосіївка.


 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі