Рівне запрошує на перший в Україні "День традиційного костюма"

31/08/2017

"Зберігати традиційний костюм – це не давати красти нашу історію"

3 вересня у Рівному вперше в Україні відбудеться свято "День традиційного костюма". Свято ініціює ГО "Центр дослідження й відродження Волині".

Традиційний автентичний одяг в Україні завжди був носієм вишуканої естетики у гармонійному поєднанні форми, кольору, змісту. Пізнати його красу можна лише в довершеному ансамблі, де є безліч елементів та деталей, що відіграють свою особливу роль у цілісному образі. 

Регіональне розмаїття буде представлене вбранням Полтавщини, Чернігівщини, Київщини, Поділля, Полісся, Гуцульщини, Буковини. Найбільші колекції національного одягу будуть репрезентовані з Історичної Волині, зокрема, комплекси автентичних строїв та колекція реконструйованого одягу "Центру дослідження і відродження Волині". 

У програмі: 

- святкова хода у традицйних костюма на Майдані Незалежності;
- показ традиційного вбрання з різних регіонів України;
- концерт;
- виготовлення та оздоблення елементів традиційного вбрання: чоловічі та жіночі головні убори, прикраси, пояси, сорочки, взуття, верхній одяг;
- інтерактивні лекторії від істориків, етнографів, реконструкторів "Вбрання та особливості його вбирання за різних часів/в різних регіонах/для різних статей";
- арт-інсталяція "Галерея українських образів у традиційному вбранні";
- традиційна етноперукарня;
- традиційна кухня;
- ЕтноФотоЛокації.


Більше відео
Коментарі