Рекордна кількість країн проголосували за українських медиків

19/03/2014

Українська асоціація студентів-медиків дебютувала на засіданні 63-ої Генеральної асамблеї Міжнародної федерації студентських медичних асоціацій, яке відбулося в Тунісі. Україну представили студент медичного факультету УжНУ Володимир Смоланка та харків'янин Євген Назаренко. Саме на цьому засіданні українці виступили з проханням прийняти Україну до лав Федерації. 

«Для того, щоб асоціацію прийняли до складу Федерації, нам потрібно було мати підтримку хоча б однієї з держав-членів. Нам було особливо приємно, що наш вступ підтримало аж 25 країн, тоді як за інші держави проголосувало 2–3 представники. Очевидно, це пов’язано з подіями, які відбуваються в Україні. До нас підходило багато студентів з інших країн: розпитували про ситуацію, розповідали, що на їхніх новинних сайтах у першій стрічці – події в Україні», - говорить Володимир.

Українська асоціація студентів-медиків була створена у 2013 році. Вона складається з шести комітетів: комітет з питань охорони здоров’я, комітет з питань медичної освіти, два комітети з обміну – професійного та дослідницького, комітет з питань репродуктивного здоров’я і профілактики ВІЛ-СНІДу, а також комітет з питань прав людини та миру.

Міжнародна федерація студентських медичних асоціацій (IFMSA) об’єднує 113 асоціацій зі 109 різних країн світу. Вони провадять свою політику у сфері медичної освіти, охорони здоров’я тощо на рівні студентів. На їхню думку зважають у Всесвітній організації охорони здоров’я та в більшості міжнародних медичних організацій. Крім того, вони влаштовують обмін студентами, забезпечують фінансування через ґранти (із можливістю надання цьому проектові статусу міжнародного із залученням студентів з інших країн.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі