Реанімація туризму в Україні: НТО, єдиний турпортал, ефективний брендинг територій

22/06/2016

"Україна - місце для майбутнього",  Генеральний секретар ЮНВТО Пан Талеб Ріфаї

Київ, Львів, Харків, Тернопільщина, Івано-Франківщина, Миколаївщина, Закарпаття та Херсонщина - представники бізнесу та туристичних асоціацій підписали 21 червня у Києві Меморандум про взаєморозуміння щодо створення Національної туристичної організації (НТО) - майданчика, який консолідуватиме ресурси держави, бізнесу та громадськості для розвитку туризму в Україні й просування країни як туристичної дестинації у світі.

Церемонія підписання відбулася у рамках конференції "Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації", організованої Департаментом туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у співпраці із Всесвітньою туристичної організацією ООН (UNWTO). У конференції взяв участь Генеральний секретар ЮНВТО Пан Талеб Ріфаї.

"Я хочу привітати Україну з таким важливим кроком, як підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення Національної туристичної організації. Україна - місце для майбутнього. Ви повинні у це повірити. Ваша країна має всі ресурси для розвитку туризму. Сюди можна потрапити різними видами транспорту. Туристу непотрібні великі ресурси та кошти, щоб подорожувати Україною. Тут живуть гостинні люди, на обличчі яких завжди можна бачити посмішку. Я вірю, що об'єднавши зусилля державних інституцій, бізнесу, громадських організацій, ви зможете зайняти свою нішу на міжнародному туристичному ринку", - у своєму привітальному слові зазначив очільник ЮНВТО.

Під час конференції також відбувся майстер-клас Тома Банкла, керуючого директора компанії "YellowRailroad" та автора посібника "Брендинг дестинацій", презентації кейсів з брендингу території від представників Києва, Одеси, Львова, Харкова, Чернігова, Закарпаття, Херсонщини, Тернопільщини, Чорнобиля; виступи й панельна дискусія за участю представників Європейської туристичної комісії, туристичних адміністрацій та національних туристичних організацій країн Європи, провідних глобальних компаній – Google, Amadeus, Acrobator, Postmen, Minube, тощо, а також прес-конференція, в якій взяли участь, зокрема, директор Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга та заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко.

Так, стало відомо, що до кінця поточного року в Україні має запрацювати єдиний туристичний портал. За словами Івана Ліптуги, вже навіть створений домен - visitukraine.gov.ua.

Що стосується фінансування вітчизняної туристичної галузі, як повідомила Ю.Клименко, у бюджет на 2017-й мінекономрозвитку заклало 32 млн.грн. на реалізацію програм у сфері туризму, а також промоцію Україну за кордоном. "Задля ефективного просування України як туристичної дестинації будемо активно співпрацювати з МЗС та українською діаспорою", - зазначила представниця міністерства.

Фото: Yaroslav Stolz


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі