Річницю Майдану польські медійники відзначать 800 км пробігом

14/11/2014

З нагоди річниці подій на Майдані з 18 по 21 листопада відбудеться мирний пробіг, в якому візьмуть участь 28 відомих польських журналістів (телеканали TVP i Polsat, радіостанції Jedynka, TOK FM, RMF FM i Radio Zet, газети "Wyborcza", Sport.pl, "Polityka" i "Newsweek") та громадських діячів.

З Варшави до Києва бігтимуть естафетою вдень і вночі, за будь-якої погоди. Чотири команди, які мінятимуть одна одну протягом чотирьох днів бігу, разом з усіма охочими киянами і гостями столиці фінішуватимуть на Майдані Незалежності 21 листопада (орієнтовно 12:00 за київським часом). Відстань маршруту - майже 800 км.

Організатор заходу - Фонд Медіа–фундація Товариства Журналістів; партнери - PZU, Kulczyk Investments i видавець "Poradnika handlowca".

Ідейний натхненник і організатор бігу журналіст Піотр Пацевіч пояснює ініціативу: "Боляче дивитися, як Європа і навіть Польща забувають про Україну. Біжимо до Києва, аби виразити сусідську вдячність за Майдан і сказати війні НІ. Хочемо голосно сказати, що "inter arma musae NON silent", що мистецтво (зокрема мистецтво бігу) не повинно замовкати, коли стає чутно звук зброї. Аргументом має бути біг – наша пристрасть, радість і щоденна доза свободи для кожного з нас".

Показове тренування учасників пробігу та усіх бажаючих, а також збір коштів для постраждалих українських військових та родин зі Сходу України, що втратили помешкання під час війни, відбудеться 16 листопада на стадіону Агріколь у Варшаві.

Рік тому київський Майдан Незалежності став осередком початку великих змін. З перших днів протестів у Києві мешканці Польщі почали проводити акції солідарності з Україною на місцях, а багато з них брали активну участь у подіях в Києві, Львові, Івано-Франківську та інших містах України. Поляки не полишають українців в біді і тепер: пересилають допомогу в зону АТО, лікують поранених, організовують пікети на підтримку України або ж такі ініціативи, як "Biegiem na Majdan" ("Бігом на Майдан").

Детальну інформацію про захід, а також зміни у програмі можна спостерігати за посиланнями: https://www.facebook.com/biegiemnamajdan або https://www.facebook.com/events/358661564303803/

За додатковою інформацією, звертайтеся: yulia.lashchuk@gmail.com, +48788042031 (Юля Лащук, координаторка ініціативи "Бігом на Майдан").


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі