Подарунок, що проклав шлях до унікальної колекції

07/04/2014

За фахом - інженер зварювального виробництва, Тетяна Жогалко наразі є директоркою культурно-мистецької галереї "Інтермеццо", яка знаходиться в Чернігові, головою Суспільної служби України (також дислокується в галереї), громадською діячкою та власницею унікальної колекції рушників Чернігівщини.

Колекцію збирати пані Тетяна почала після заміжжя. Бабуся по лінії чоловіка, яка тоді мешкала в Городнянському районі, Чернігівської області, подарувала молодятам 10 рушників. Саме цей подарунок став початком майбутньої колекції

"Унікальність рушників була в тому, що вишиті вони були дуже дрібним хрестиком. Така праця дійсно вражає, адже всі ми знаємо, наскільки жінки зайняті в сільській місцевості. До того ж варто взяти до уваги вік бабусі", - ділиться пані Тетяна.

Від тоді подружжя багато їздило по області у пошуках старовинних рушників. Іноді знаходили прямо на базарі – ними бабусі прикривали корзинки з овочами, іноді – збирали просто по домівках.

У Чернігівській вишивці переважає геометричний або рослинний орнамент. Сорочки змережуються чернігівською розшивкою (червоним, білим, чорним), або чернігівським прутиком (білим). 

Окрім рушників, а їх в колекції пані Тетяни нараховується близько 100, можна також побачити й інші вишиті вироби - сорочки, плахти.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі