Під Києвом звели найдовшу в Україні дерев’яну оборонну стіну

07/05/2015

У "Парку Київська Русь" (с.Копачів, Київська область) зафіксували "Найдовшу реконструйовану дерев’яну оборонну стіну", яка є на території України. Для будівництва стіни було використано найбільшу кількість дерев’яних колод – понад 10 тисяч.

Довжина споруди - 284 м. Стіна складається з 6 веж та 6 прясел (секцій). Висота оборонних укріплень у найвищій точці – 20 м. Середня висота стіни - від 6,4 до 8,4 м. Фортечна стіна - зрубна конструкція побудована у техніці "в обло" з матеріалу "дика" (окорована), неоциліндрованої колоди (95% - сосна, 5% - дуб). Зруб побудований без використання цвяхів.

Реконструкція дерев’яної фортечної стіни, яка ще має назву "забороли", збудована в на основі наукових даних. Саме такий вигляд мали укріплення Києва за часів князя Володимира Великого (Х-ХІ ст.) З часом місто розширювалося і навколо було зведено нові укріплення по периметру Києва вже із застосуванням каменю при будівництві в’їзних воріт. Але дерев’яна оборонна стіна, збудована за часів Володимира, простояла аж до ХІІІ ст., до часу руйнування Києва армією хана Батия.

"Я так думаю, що якщо ми зробимо вивчення і відправимо всі необхідні дані в Лондон, у нас є всі шанси вже в цьому сезоні підтвердити міжнародний статус цього досягнення і потрапити в книгу рекордів Гінесса, яка вийде в 2016-му році", - зазначив експерт Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін.

"Реконструйована стіна Древнього Києва – лише перший з можливих рекордів. У нас є чим пишатися. Надалі плануємо офіційно зареєструвати найбільшу колекцію коней різних порід, які зібрані в нашій Княжій конюшні. Крім того, у нас є репліка древньослов'янської лодії 9-11 століть, яка також гідна внесення до книги рекордів", - додав президент Парку Володимир Янченко


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі