Органіка – це не бізнес, а філософія життя. Наскільки популярна така філософія в Україні?

31/08/2015

Стиль життя у стилі «органік», який досить популярний в Європі, повільно, але впевнено поширюється в Україні. Все частіше українці обирають здоров’я, довголіття – все те, що може дати матінка-природа. Кількість підприємств з переробки, виробництва органічної продукції та магазинів, які продають сертифіковану «еко» продукцію, з кожним роком в Україні зростає.

Розвитком органічного руху в Україні займаються: Федерація органічного руху України, Асоціація «Чиста Флора», Об'єднання «Полтава-органік», Міжнародна Громадська Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна», Клуб органічного землеробства, Спілка учасників органічного агровиробництва "Натурпродукт" та інші організації.

У 2007 році був створений перший український акредитований сертифікаційний орган Органік стандарт, який проводить сертифікацію органічного виробництва в Україні.

Через два роки у Львові було організовано Перший Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.

На даний момент в Україні спостерігаються декілька векторів органічного виробництва.

 

Органічне тваринництво

ПП «ГАЛЕКС-АГРО» (Житомирська область) засновано в 2008 році з метою виробництва органічної продукції рослинництва та тваринництва. Спеціалізація тваринництва на - розведення великої рогатої худоби м’ясо-молочної симентальської породи – однієї із найстаріших у світі комбінованого напрямку продуктивності.

Створений у с.Гульськ Новоград-Волинського р-ну Житомирської обл. інноваційний молочно-товарний комплекс європейського зразка має на меті відродити на Поліссі тваринництво і розвивати його на основі органічних технологій агровиробництва.

Кількість поголів’я складає 2396 голів (дійних - 1010). Середній надій на 1 лактуючу корову – 7000 кг за 305 днів. Молоко гатунку – «Екстра»

ТОВ «ОРГАНІК МІЛК» - «піонер» вітчизняного ринку з виробництва органічної молочної продукції з власної сировини. Соціальна відповідальність бізнесу спрямована на збереження і примноження здоров'я нації, сприятливого навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

Потужність – 30 т молока на добу.  Діяльність підприємства поширюється на виробництво молока, кисломолочних продуктів (кефір, ряжанка, йогурт, сметана, сир кисломолочний), масла вершкового та бринзи. При виробництві молочних продуктів використовується високоякісна органічна сировина з власних ферм. Для пакування готової продукції застосовуються сучасні  пакувальні матеріали для харчової продукції.

 

Органічне землеробство

Органічне землеробство базується на чотирьох принципах: здоров’я, екологія, справедливість та турбота. Ідея ж органічного виробництва (землеробства) полягає у повній відмові від застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. Це призводить до підвищення природної біологічної активності у ґрунті, відновлення балансу поживних речовин, підсилення відновлювальних властивостей, нормалізації роботи живих організмів, приросту гумусу, і як результат — збільшення урожайності сільськогосподарських культур.

Для здійснення діяльності ПП «ГАЛЕКС-АГРО» взяло в оренду земельні паї на території Новоград-Волинського та Баранівського районів Житомирської області, більша частина яких не була в обробітку до 20 років.

Процес органічного землеробства починається з вирощування органічних зернових, продовжується переробкою органічної сировини й закінчується власне виробництвом високоякісної органічної сертифікованої молочної продукції на першому в Україні молокозаводі ТОВ «Органік Мілк» (ТМ «О»).

На сьогоднішній день господарство вирощує  продукцію на площі 7842,9 га  як органічне землеробство: пшениця, спельта, жито, овес, ячмінь, пелюшки, боби, гречка, просо, соя, кукурудза та інші.

 

Підприємство входить до числа лідерів компаній швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні, 2012-2016 р.р.». Проект впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

Підприємство є експортно орієнтованим - 90%  органічних зернових експортується на ринки Європейських країн (Швейцарія, Німеччина, Голландія, Італія). З 2009 року підприємство є найбільшої міжнародної органічної виставки БіоФах (м.Нюрнберг, Німеччина).

Щоб побачити потужність та виробничий процес на власні очі з червня 2015 року проводять екскурсії на підприємства: одна з ферм ПП «ГАЛЕКС-АГРО» (с.Гульськ) – демонстрація вирощування ВРХ під органічним управлінням, умов утримання тварин, абсолютно механізованих доїльних залів та кормів; ТОВ «ОРГАНІК МІЛК» (через оглядове скло можна побачити весь цикл виробництва) та безкоштовна дегустація всієї лінійки продукції.

Де купити і як визначити справжню сертифіковану органічну продукцію?

Органічний продукт повинен мати маркування («євролисток» - логотип ЄС для органічних продуктів, кодовий номер органу контролю та країна походження сировини), відповідні сертифікати (контактні дані виробника, стандарти сертифікації продукції, асортимент, термін дії сертифікату та назва сертифікаційного органу).

Справжню органічну продукцію можна придбати як у спеціалізованих магазинах (Еко-Лавка, GoodWine, Natur Boutique та інші), так і великих супермаркетах ("Фоззі-Фуд", Ашан, Фуршет, Metro, тощо). 

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі