Оксана Бондарчук - приклад сили і віри

04/03/2015

Оксана Мастерс (Бондарчук), американка з українською душею, легенда світового параолімпійського спорту, призер літніх і зимових Параолімпійських ігор; людина, яка надихає своїм прикладом мільйони інвалідів у всьому світі. Ця дівчина - справжня героїня сили і віри. При цьому вона не забуває своїх коренів - на її аватарці у Твіттері два прапори - американський та український.

Оксана Бондарчук народилася 16 червня 1989 в Хмельницькому - з жахливими родовими дефектами: відсутність деяких кісток в ногах, великих пальців на руках, нігтів і т.п.

Батьки відмовилися від неї у пологовому будинку. 

Коли Оксані виповнилося 7 років, її всиновила самотня бездітна жінка зі Сполучених Штатів Америки - за фахом лікар-логопед. В Америці прийомна мама починає боротися за реабілітацію своєї доньки. Родина переїжджає з Баффало в Луїсвілль, де жінці пропонують роботу в місцевому університеті, яка дозволила приділяти достатньо часу для лікування Оксани.

Процес йшов важко - досить дорослий організм не міг "приймати" атрофовані ноги. У 8 років Оксані ампутували ліву ногу, а у 13 - праву. Вона також пережила складну операцію на кистях рук, в результаті якої хірурги змогли "наблизити" функціональність кисті до нормальної.

Ще до ампутації правої ноги Оксана починає займатися адаптивним веслуванням - спеціальним видом греблі для людей з обмеженими можливостями.

З 2010 року Оксана - серед лідерів світового адаптивного веслування у своїй категорії.

2 вересня 2012 вона разом зі своїм партнером, Робом Джонсом (офіцером армії США, який втратив обидві ноги в Афганістані), виграли бронзову медаль на літніх Параолімпійських іграх у Лондоні.

Після успішного виступу в Лондоні Оксана розпочала підготовку до Зимової Параолімпіаді в Сочі-2014, де виборола "срібло" в лижній гонці на 12 км і "бронзу" в гонці на 5 км; а також фінішувала 4-ю у біатлонній гонці на 6 км й лижному спринті на 1 км.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі