Одещина долучається до збереження біорозмаїття дельти Дунаю

20/08/2014

У рамках проведення інформаційної кампанії з адаптації до зміни клімату у дельті Дунаю, яка проходитиме в 20 населених пунктах регіону, Всесвітній фонд дикої природи (WWF) зняв короткометражний мультфільм, який пояснює переваги відновлення плавнів дельти Дунаю. 

Дельта Дунаю була внесена Всесвітнім фондом дикої природи WWF до переліку 200 найбільш цінних, що знаходяться під загрозою знищення, екорегіонов світу. Понад 6 000 видів флори і фауни та 30 типів природних систем складають біорізноманіття унікального регіону Європи - дельти Дунаю. Все це знаходиться під загрозою бути знищеним повенями, засухою.

Основна частина дельти знаходиться у Румунії, частина - пролягає Одеською областю (Дунайський біосферний заповідник, де росте понад 20 видів рослин, занесені до Червоної книгу України, та більше 125 видів тварин).

Одним з ефективних заходів адаптації є відновлення плавнів дельти Дунаю, які були значною мірою знищені протягом останніх 50 років. Плавні є природною буферною системою, яка здатна пристосовуватися до змін і пом'якшувати вплив суворих погодних умов. Вони сприяють очищенню води в річковій системі, підвищують родючість грунтів в прибережних смугах, формують сприятливі умови для розведення цінних промислових риб і допомагають регулювати зміну рівня води в Дунаї.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі