Що відвідати у наймальовничішому селі України?

27/11/2014

Село Петриківка (Дніпропетровська область) відоме далеко за межами регіону й України в цілому. Завдячує місцина такій славі мальовничим та яскравим розписом. Дістатися з Дніпропетровська до с.Петриківка можна рейсовим автобусом, який ходить кожні 30 хвилин (вартість квитка - близько 25 грн).

Тож, під час перебування у селищі радять відвідати та побачити на власні очі ТОП-10 туристичних об’єктів села.

1. Монумент петриківському розпису

Витончена квітка-"цибулька" з офційного логотипу бренда "Петриківка" у бетоні. Знаходиться монумент навпроти Районного будинку культури, в самому центрі селища.

2. Центр народного мистецтва "Петриківка"

Головний осередок петриківського розпису. Тут працюють понад 40 майстрів. У центрі проводять тематичні екскурсії та майстер-класи; можна придбати сувеніри з розписом або зробити індивідуальне замовлення на розпис предметів вжитку, речей та інтер’єру.

3. Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва

У музеї представлена історія селища та етапи становлення петриківського ремесла. Основа експозиції - речі з колишного осередку петриківського розпису фабрики "Дружба". Можна не лише відвідати стандартну екскурсію, але й майстер-класи з різноманітних технік народного ремесла.

Адреса: (вул. Корчагіна, 14Б, тел.: +38 (05634) 2 23 94). Вартість квитка - приблизно 10 грн.


4. Музей Федора Панка

Федір Панко - один, чи не найголовніший майстер петриківського розпису. Музей цінний тим, що в повному об’ємі представляє етапи розквіту петриківки. Екскурсії проводить майстриня петриківського розпису та донька Федора Панка — Валентина Панко. В музеї можна придбати ексклюзивні сувеніри розписані Валентиною Панко.

Адреса: (Приміщення Будинку Культури, вул. Леніна 36, тел.: +38 (098) 09 000 82). Вартість квитка - 5-15 грн.

5. Приватна садиба-музей Василя Соколенка

Василь Сколенко - основоположник нової школи петриківського розпису. Садиба Василя Соколенка також є вагомим центром петриківського розпису, але останнім часом все менше туристів відвідують цей центр, та й сам Соколенко все рідше спілкується з туристами. Але якщо у вас є бажання отримати повну картинку про петриківку, цей музей потрібно обов’язково відвідати.

Адреса: (вул. Грушева).

6. Садиба "Миколин хутір"

Микола та Валентина Деки – відоме подружжя майстрів петриківського розпису. У садибі можна не лише спробувати малювати петриківку власноруч, робити ляльку-мотанку та розписувати писанки, але й скуштувати домашніх традиційних страв.

Адреса: (вул. Степова 5 та 13, с. Червоно-Партизанське; тел.: +38 096 93 38 025, nikolaj-deka@yandex.ru).

7. Козацький хутір "Галушківка"

Козацький хутір "Гулушківка" — відреставрований комплес козацького хутора, з усіма притаманними атрибутами — курені, огорожі, вежі, побут. Головна перевага — козацькі забави, катання на конях та традиційна кухня. 

Адреса: (вул. Петровського 26, с.Гречено, тел.: +38 050 579 41 19; +38 068 524 51 63; galushkivka@i.ua).

8. 120-м паркан з петриківським розписом

Паркан-рекордсмен України та й усього світу. Знаходиться в самому центрі селища, біля головної автомобільної траси.

9. Зупинка у стилі петриківки

Знаходиться арт-зупинка неподалік Центру народного мистецтва "Петриківка".

10. Конезавод

Петриківка відома також конезаводом, який славиться своїми кіньми на весь світ. Тут представлені різноманітні породисті племенні коні - призери багатьох конкурсів. 

Адреса: (с. Сотницьке, тел.: +380 (98) 250 56 59+380 (5634) 2 49 40). 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі