Вінницький стрибун вкотре "зазіхне" на світовий рекорд

18/05/2014

25-річний вінничанин Віктор Кифоренко – найтитулованіший стрибун на акробатичній доріжці в Україні. Він був абсолютним чемпіоном Європи і світу, переможцем Всесвітніх ігор.

Вінничанин входить до трійки найкращих стрибунів планети та навіть претендує на одноосібне лідерство. Недарма Віктор Кифоренко разом зі своїм наставником Михайлом Трофименком вже замахуються на світовий рекорд.

2-10 листопада 2014 року в місті Дейтона Біч (США) пройде чемпіонат планети зі стрибків на акробатичній доріжці. Саме там вінницький стрибун спробує побити чинне досягнення. До речі, раніше Віктор Кифоренко вже повторював діючий світовий рекорд.

- Рекорд світу ми з Віктором Кифоренком прагнули побити ще на минулорічному чемпіонаті планети. На жаль, тоді не вийшло, – каже Михайло Трофименко, тренер національної збірної України зі стрибків на акробатичній доріжці, перший у світі виконавець потрійного сальто с гвинтом (1988 рік). – До виступу в США готуємо найскладнішу з усіх можливих комбінацію стрибків, яку ще ніхто ніколи не пробував реалізувати. Новий світовий рекорд Кифоренко встановить, якщо отримує відповідну оцінку за складність виступу. Кожен із загальновідомих елементів має у суддів ціну. Хто набирає більшу суму – той й переміг.

Стрибки на акробатичній доріжці – взагалі один з найбільш складних і видовищних видів спорту. Спершу навіть важко повірити, що люди на таке здатні: блискавично, в середньому за шість секунд, спортсмени виконують вісім стрибків-переворотів з різноманітними обертаннями у повітрі, причому стрибки ці не повинні повторюватися. 25-метрова доріжка спеціальної конструкції забезпечує резонанс і дозволяє гімнастам буквально злітати у повітря.

- Щоб постійно виконувати це, треба лише одне – любити свій вид спорту. Я регулярно тренуюся. Зокрема, під час зборів щоденно займаюся стрибками протягом чотирьох годин, – каже Віктор Кифоренко.

За словами фахівців, щоб виконати норматив міжнародного майстра у стрибках на доріжці, необхідно мінімум десять років тренуватися. А в звичайній акробатиці такого рівня, буває, досягають й за п’ять років.

Віктор Кифоренко народився в Умані (Черкаська область). Спортивною акробатикою почав займатися в дев’ять років. До міста над Бугом переїхав у 2003 році, на запрошення Михайла Трофименка. Тоді вже був майстром спорту України. У нас він став міжнародним, а потім і заслуженим майстром.

У Вінниці Віктор Кифоренко постійно мешкав чотири роки – під час навчання в педліцеї та в інституті фізичного виховання і спорту педуніверситету.

Віктор Кифоренко виграв практично все в спорті. Лишилася одна непідкорена висота – Олімпійські ігри.

Джерело


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі