Німецький еколог Мішель Якобі повертає гуцулам буйволів

21/10/2016

34-річний еколог з Німеччини оселився на Закарпатті (селище Чумальово, Тячівський район) 8 років тому. Він народився в сім'ї успішних бізнесменів в місті Кіль біля Гамбурга на півночі Німеччини. Шість років вивчав екологію і лісництво в університеті у Фрайбурзі. Тоді ж зацікавився українським Закарпаттям, пише Комсомольська правда.

Чоловік розповідає, що під час відвідин Закарпаття, дізнався, що на початку ХХ століття гуцули тримали декілька тисяч буйволів, вони були майже в кожному дворі. Потім тварин забрали в колгоспи: "Буйволи відомі своїм непростим характером. Наприклад, буйвол ніколи не дасть молока тій людині, якій не довіряє. Тому майже всіх цих тварин в ті роки і перерізали".

Мішель вирішив повернути гуцулам буйволів. Разом з друзями-однодумцями створив організацію "Збереження агробіорізноманіття Карпатських гір" і почав розводити тварин в Карпатах. Насамперед, чоловік переїхав з Німеччини в Україну. Приїхавши в Карпати, Мішель одразу купив 13 буйволів на м'ясокомбінаті, найняв пастуха. Спочатку відкрив свою ферму в селищі Стеблівка, а потім в Чумальово. Зараз у Мішеля вже 34 буйвола. Є також свиня, корова, коні.

Чоловік розповідає: "Карпатські буйволи дуже розумні. Якщо буйвола вдарити, і він тебе вдарить. Важливо, щоб ці тварини довіряли своєму господареві. Той, хто завів буйвола, отримує друга на все життя. Не всі тварини з мого стада мені довіряють. Ті буйволи, яких я купив на м'ясокомбінаті, до сих пір не вірять людям, тому що історія їхнього життя дуже сумна: у них було по кілька господарів, їх били, над ними знущалися".

Живуть буйволи у великому просторому хліві, харчуються екологічно чистої їжею, а влітку разом з господарем і пастухом відправляються в двотижневу подорож на полонину. Сам Якобі мешкає в маленькій хатині поруч з хлівом, де немає навіть душа: "Я сам вибрав своє життя. Радію, що у мене завжди є чиста вода, смачна їжа і гірське повітря. Це підтверджують навіть мої рідні і друзі, які частенько навідуються в гості. Нещодавно у мене були брат з дружиною, вони приїжджали в двотижневий медовий місяць. Приїжджають і батьки, які говорять, що тут, в Карпатах, є ще ті екологічні умови наших предків, про яких в Німеччині давно забули".

У Карпатах корінний німець знайшов другий дім. Після приїзду Мішель одразу почав вивчати українську мову, розмовляє із сильним гуцульським акцентом, оскільки спілкувався переважно із мешканцями Карпат.

"Я дуже хочу допомагати в розведенні буйволів маленьким фермам, у кого немає ні великих грошей, ні великих зв'язків, а є величезне бажання розвивати цей напрям. Останнім часом все більше людей цікавляться такою справою. Я ділюся з ними своїми знаннями та досвідом, всіляко допомагаю", - ділиться своїми планами Мішель


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі