Необмежена сила духу моделі на візку Оксани Кононець

08/03/2019

Оксана Кононець - модель на візку. Вона бере участь у модних показах і конкурсах краси, знімається у кліпах і рекламі.

Шість років тому напередодні свого двадцятиріччя Оксана Кононець випала з балкону п'ятого поверху в Києві, повідомляє ВВС.

Дівчина вижила, але отримала два роздроблених хребці, здавлений спинний мозок, паралізовані руки і ноги: "Було важко звикнути, що вчора ти ще ходив, а сьогодні не можеш піднятися з ліжка. Життя змінилося. Але ж евтаназії в Україні немає. Підтримка і любов батьків дала мені сил. Я випливла"

Майже рік вчилась сидіти на візку, ще за якийсь час вдалося розробити руки - тепер вона може сама нафарбуватися, може друкувати, але одягатися сама не може: "Лікарі казали, що через рік я зможу ходити. Минуло шість років. На прогнози я вже не опираюсь. Радію, що просто живу, радію, коли можу робити щось нове".

Оксана щодня робить вправи, читає статті про новітні технології для людей з інвалідністю і мріє, що, може, колись вони спрацюють і для неї. Зараз дівчина не може обійтися без сторонньої допомоги. Поруч з нею завжди мама, яка заради цього покинула роботу. Мама переодягала Оксану під час зйомок, возила на всі конкурси і чекала, поки дочка здавала екзамени.

Після травми Оксана закінчила два університети - отримала диплом вчителя молодших класів і соціального працівника. 

На кар'єру моделі дівчину надихнуло американське реаліті-шоу Push girls, де одна з учасниць мала подібну травму шиї і згодом стала всесвітньо відомою моделлю. 

У здобутку Оксани - перемога в українському конкурсі краси для дівчат на візках "Краса без обмежень 2016", участь у світовому конкурсі "Miss Wheelchair World-2017", де вона отримала титул "Міс Індивідуальність".

Оксана Кононець стала першою моделлю на візку на Ukrainian Fashion week, брала участь в Азійсько-Європейському тижні моди на Шрі-Ланці, знялась в кліпі Onuka.

Тепер Оксана Кононець співорганізатор конкурсу "Краса без обмежень", засновниця благодійного фонду, ініціаторка соціального фотопроекту "Нескорена Краса".

"Здаватися ніколи не варто, потрібно завжди рухатися вперед і шукати нові горизонти".


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі