"Небесного сотника" визнано Вікіпедістом 2014 року

11/08/2014

Український кореспондент Ігорь Костенко, який увійшов до Небесної сотні, став вікіпедістом 2014 року. Таке рішення оголосив засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз 10 серпня. Таким чином, Ігор Костенко став першим українцем, який отримав цю нагороду (у попередні роки нагороджувалися представники Казахстану, Нігерії та Франції). 

Нагорода "Вікіпедіст року" - оцінка вікіспільнотою значного внеску Ігоря, зробленого у популяризацію енциклопедії в соціальних мережах та відстоювання ним громадянській позиції ненасильницькими методами. Щорічна нагорода присуджується за найбільші досягнення редакторів і авторів Вікіпедії.

Ігор Костенко - український журналіст, студент-географ, активіст Евромайдана. Він був активним кореспондентом української Вікіпедії, за два з половиною роки написав понад 280 статей, зробив більше 1600 правок. Також займався популяризацією редагування української Вікіпедії в соціальних мережах через групу кореспондентів Української Вікіпедії в Facebook, яку він створив і адміністрував. Виступив з ідеєю проведення Вікіфлешмоба, запросивши в певний день якомога більшу кількість українців написати нові статті у Вікіпедії. Ця ідея була реалізована лише після смерті Костенко. Вікіфлешмоб відбувся 27 квітня 2014 і був присвячений його пам'яті.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі