На Полтавщині покажуть, як робили олію 1000 років тому

08/02/2015

У с.Мачухи (Полтавська область) створили перший в Україні інтерактивний музей історії олії.

Серед експонатів - агрономічна техніка, обладнання з виробництва олії, яку виготовили англійці брати Ельворті Роберт і Томас.

"Вся техніка залишилася в селі ще з тих часів, лежала як брухт. Олійниця перестала працювати в період розпаду колгоспів. Ми все зібрали й реставрували, відновили будівлю та повну робочу лінію виготовлення олії", – зазначив керівник ГО "Ініціатива 13" Олександр Білокінь.

"Ельворті Роберт і Томас" - акціонерне товариство (засноване у 1874 році), одне з найбільших у 1908—1917 рр. в у галузі виробництва агрономічної техніки в усій Наддніпрянській Україні. (розташоване у Кіровограді). Підприємство виробляло землеробські знаряддя, молотарки, просорушки, сівалки, устаткування для млинів та підприємств харчосмакової промисловості.
У 1880-х роках завод Ельворті було першим і єдиним не лише в Російській імперії, але й у всій Європі. Продукція підприємства не раз одержувала відзнаки на всеросійських та міжнародних виставках, користувалася попитом, як на російському, так і міжнародному й європейському ринках. Представництва компанії знаходилися у 52 містах Російської імперії, Лондоні та Нью-Йорку.

У планах ініціаторів - облаштування спеціальної кімнати з відтворенням повної лінії виробництва олії (запуску лінії виробництва олії не лише з соняшника але насіння коноплі, льону), де відвідувачі можуть самі взяти участь у процесах жарки, вилущування, чавлення, а також дізнатися про історію села та культуру виготовлення олії.

Повноцінно заклад запрацює влітку цього року.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі