Межигірському монастирю хочуть подарувати друге життя

22/12/2014

У рамках програми Відродження духовно-культурної національної спадщини 23 грудня о 14:00 у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (вул. Лаврська, 9, корпус 25) презентують календар на 2015 рік "Києво-Межигірський Спасо-Преображенський монастир у поштівках і фото кін.ХІХ - поч.ХХ ст".

Акція покликана привернути увагу до втраченого історико-культурного скарбу України, надати підтримку ідеї відновлення у Межигір’ї монастиря, як одного з центрів українського православ'я - створення історико-культурного заповідника, який би вміщував усі пам’ятки археології, залишки печер, Дзвінкову криницю та спорудження монастирських будівель як пам’ятки славного історичного минулого.

Межигірський монастир — київська обитель, яка за славою і духовним значенням конкурувала з Києво-Печерською лаврою, Софійським, Михайлівським Золотоверхим, Пустинно-Микільським та Братським монастирями.
Монастир нагадував про славну Хмельниччину та Запорозьку Січ, духовним патроном якої був саме Межигірський Спас. У 1683 р. козацька рада Січі постановила запрошувати до січової Покровської церкви служителів саме з Межигірської обителі.
За часів Катерини ІІ після великої пожежі та згідно з наказом про секуляризацію церковних земель монастир припинив своє існування. Остаточно він закрився у 1920-х роках, через 15 років були знищені монастирські будівлі, а на їх місці збудували державні дачі.

Організатори акції - Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Благодійний Фонд "Києво-Печерська Лавра", друкарня "Арт-Прес" в особі директора Ігора Навоєнка та дизайнер Юрій Малієнко.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі