Мальовнича Петриківка прикрасила Києво-Печерський Заповідник

19/08/2014

19 серпня на території Національного Києво-Печерського Заповідника розпочалася Мистецька акція "Петриківка у Києво-Печерській Лаврі", яка триватиме до 23 серпня.

Мета акції - представити два унікальні історико-культурні скарби України, що входять до культурної спадщини ЮНЕСКО - автентичний петриківський розпис села Петриківка та Києво-Печерський Заповідник; а також відтворити традиції та досвід декоративно-прикладного мистецтва, популяризувати матеріальний та нематеріальний культурний спадок країни та ознайомити з ним широкий загал.

На захід приїхали не лише майстрині із с.Петриківка (Дніпропетровська область), але інших районів та міст регіону.

Відвідувачі можуть не лише придбати сувеніри з мальовничим розписом - ручки, флешки, футляри для окулярів, пляшки, кухонні прилади, тарелі, гребінці, скриньки, торбинки, але й самому навчитися створювати Петриківський шедевр. На арт-території проводять майстер-класи. Їх вартість - 35 грн. Також можна створити бодіарт у стилі Петриківки.

 

На алеї майстрів радо пропонують ознайомитися й з іншими видами традиційного для України мистецтва - гончарство, вишивання, лялькомотання, робота з деревом, соломою.

До уваги гостей також близько 50 екпонатів, які пропонувалися комісії ЮНЕСКО на розгляд перед внесенням українського мистецтва до переліку об'єктів нематеріальної спадщини.

Протягом акції триватиме аукціон з продажу предметів - всі зібрані кошти, а також благочинні пожертви (віхдні квитки - 20 грн.), будеть спрямовані на реалізацію благодійних проектів з підтримки й розвитку двох пам’яток української культури (Петриківського розпису та Києво-Печерського Заповідника) та розкриття творчих здібностей, духовну й культурну реабілітацію дітей із сімей переселенців зі Сходу та військових АТО, дітей-сиріт.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі