Логотип Yves Saint Laurent розробив харків'янин

05/10/2014

Харків'янин Адольф Мурон, відомий під псевдонімом Кассандр, був головним автором плакатів у Франції та розробником логотипу модного дому Yves Saint Laurent (1963 рік).

Адольф переїхав до Парижу в юному віці. У 22 роки за плакат "Лісоруб" ("Au Bucheron") хлопець отримує першу премію на Міжнародній виставці сучасних декоративних і індустріальних мистецтв в Парижі, після якої в ужиток увійшов термін "ар-деко".

Через три роки українець відкриває рекламне агентство, де малював плакати для винної компанії Dubonnet (аперитиви Pivolo и Pernod), автомобілів Форд, газети "L'Intransigeant" для залізничної компанії Chemins de fer des Côtes-du-Nord, декількох пасажирських пароплавств, а також афіші для спектаклів Театру на Єлисейських полях та Гранд-Опера.

Протягом тривалого часу Кассандр створював обкладинки для американського модного глянцю Harpers Bazaar.

Працюючи з плакатами, Адольф гостро відчував брак дизайнерських шрифтів, тож саме він розробив чотири власні - Bifur, Acier Noir, Peignot та Touraine. 

Кассандра надихнув не одне покоління дизайнерів, а його роботи і сьогодні, без сумніву, заслуговують на увагу. Його легко впізнаваний стиль, повний динаміки і руху композиційні й колірні рішення мали сильний вплив на розвиток європейського плакатного мистецтва ХХ століття, а ім'я українця стоїть поряд з найвидатнішими графічними дизайнерами Європи.

 


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі