Кровець - сучасний ресурс для знайомства з народним мистецтвом України

26/01/2017

Українське народне мистецтво є невід’ємною частиною світової культурної спадщини, свого часу воно послужило вартісним джерелом натхнення для багатьох митців, знаменитих на весь світ, зокрема, Казиміру Малевичу, Олександрові Архипенку, Василю Кричевському та багатьом іншим. Воно є актуальним і цікавим для світу і в наш час, на жаль, часто досі лишаючись значною мірою мало впізнаваним, важко доступним або й зовсім невідомим. А наша доба особливо вимагає бути сучасним, насамперед, у способі донесення інформації до світу.

Подружжя з Києва заснувало "КРОВЕЦЬ" - сучасний інтернет-ресурс покликаний відкрити для українців і для всього світу всю широчінь та яскравість українського народного мистецтва.

Вони це роблять, бо люблять свою країну, мистецтво; вірять, що народне мистецтво України є вартісним джерелом натхнення, та мають впевненість у тому, що спільними зусиллями можна зберегти шедеври народного мистецтва, котрі знаходяться у приватному володінні.

Засновники ресурсу за власний рахунок збирають, зберігають, оцифровують та оприлюднюють як свою колекцію витворів народного мистецтва, так і експонати інших колекціонерів.

На сьогоднішній день на сайті зібрано понад 2000 експонатів з власної збірки засновників та кількадесят експонатів з інших приватних та музейних збірок. Кожен експонат супроводжується фотографіями (від 1 до 46 зображень) та текстовим описом.

До уваги читачів словник, який пояснює терміни та малозрозумілі слова.

"Кровець" - один із перших українських інтернет-музеїв приєднався до міжнародної музейної мережі Europeana, ресурс для європейської мережі надав найбільше експонатів (1483 з 1700 експонатів, наданих іншими ресурсами).

Назва "Кровець" була запропонована бабцею одного із подругів, яка знайшла в словнику Грінченка забуте та маловживане слово і дала йому нове життя.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі