Країни ЄС та Україну об'єднає рушник єдності

10/07/2014

"Ідея вишити Рушник європейської єдності з’явилася після сходження на Говерлу", - каже 72-річний Іван Іванович Марчук.

Іван Іванович Рябчук народився в селі Петрівському Таращанського району на Київщині. Закінчив Львівське музичне училище та Ніжинський педагогічний інститут імені М.В. Гоголя, де здобув фах викладача музики та співів. Працював керівником оркестру народних інструментів в Уманському педагогічному училищі імені Т.Г. Шевченка. З 2009 року живе в місті Ірпінь, Київська область. У 2002 році почав вишивати; головною тематикою вишивки є поезія Тараса Шевченка.

На Рушнику європейської єдності будуть представлені герби 28 країн-членів Європейського Союзу та герб України. Орієнтовні розміри виробу - 1 м у ширину та 9 м – у довжину. 

За словами Івана Івановича, натхненником проекту є Петро Олар (український журналіст, письменник, оператор, кінорежисер; закордонний кореспондент агентства Укрінформ і Національного радіо України (Італія та Ватикан); засновник італійської газети "Форум"; лауреат премії в Італії в галузі кіно "Ексельсіор-97"; автор 30 документальних картин, 5 з них були відзначені міжнародними преміями).

Наразі вже сформована команда вишивальниць, які будуть працювати над проектом. 

У планах ініціаторів провести рушник по всім столицям країн-членів ЄС, щоб європейці також змогли зробити свій особистий внесок у проект.


Вибір редакції
Більше відео
Коментарі